STS OLIMPIA SULĘCIN

Gramy w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi!

Mecz wielkich emocji ze wspaniałym zakończeniem, wygraną STS Olimpia z Treflem Lębork 3:1. Tak można podsumować niespełna dwie godziny walki po obu stronach siatki. Początek pierwszego seta to dość wyrównana walka obu drużyn, do stanu 9:9. Od tego momentu przewaga sulęcinian w zagrywce, bloku i ataku zdecydowanie rośnie. Przy stanie 17:10 gospodarze zaczynają popełniać drobne błędy, co umożliwia zdobywanie punktów przeciwnikom. W ataku świetnie gra G. Turek i P. Zarębski. Udane akcje pozwalają z kilkupunktową przewagą wygrać seta. Autowa zagrywka Trefla kończy tę partię 25:19.

W kolejnej odsłonie Olimpia Sulęcin od początku buduje przewagę nad przeciwnikiem. Popisowe ataki Turka i Zarębskiego pozwalają doprowadzić do stanu 7:4. O czas prosi trener gości. Jednak nie zmienia to skuteczności i motywacji naszych zawodników. Blok P. Zarębskiego i D. Sławiaka i mamy 9:5, a następnie po ataku P. Zarębskiego 10:5. Drobne błędy sulęcinian pozwalają zmniejszyć przewagę gościom, co daje wynik 11:9. Jednak sulęcinianie szybko podrywają się walki, ataki G. Turka, P. Zarębskiego i D. Sławiaka przynoszą kolejne cenne punkty. Po asie serwisowym P. Trojana, Olimpia prowadzi 20:13. I do końca seta nie oddaje prowadzenia, wygrywając 25:18.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando gości. Błędy, które pojawiły się po stronie sulęcinian i doskonała gra Lęborka doprowadziły do stanu 3:8. Czas, który wziął trener Ł. Chajec nie wytrącił z dobrej gry przeciwnika. Mimo, że sulęcinianie zdobyli kilka punktów to trudno im było doprowadzić do remisu. Trefl był lepszy w każdym elemencie gry i to zaważyło na wyniku. Choć końcówka seta była bardzo nerwowa, bo gospodarze odrabiali straty  i prawie doprowadzili do remisu. Jednak kontrowersyjna decyzja sędziego zaskoczyła wszystkich, uznał on, że atak leworęcznego G. Turka uderzył w antenkę. Straciliśmy tym samym cenny punkt i nadzieję na wygraną w tej partii. Zaważyło to na końcówce seta, którego przegraliśmy 22:25.

Czwarta partia rozpoczęła się optymistyczniej i Olimpia po kilku udanych akcjach wyszła na prowadzenie 5:3. Jednak po stronie gospodarzy wkradły się błędy i Trefl Lębork wysunął się na prowadzenie 7:10. Motywacja była na tyle silna, że szybko atakami G. Turka, asami P. Zarębskiego i blokiem D. Sławiaka znowu prowadziliśmy, tym razem 14:12. Potem gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 17:17 kolejny punkt zdobył nasz leworęczny atakujący G. Turek. Kolejny punkt zdobyliśmy asem serwisowym P. Trojana. Ataki G. Turka i mamy 21:19. Potem dwie udane akcje Lęborka, czas dla szkoleniowca Olimpii i na końcówce gospodarze nie oddają już prowadzenia. Popisowy blok naszego duetu Kowalski i Trojan, a za nim kolejny w składzie Kowalski, Trojan i Turek i mamy 24 punkt. Ostatnia akcja meczu przynosi nam zwycięstwo 25:21 i w całym meczu 3:1, a co za tym idzie awans do turnieju półfinałowego o wejście do I ligi.

Gratulujemy i dziękujemy za piękne widowisko. Życzymy kolejnych sukcesów.