W czwartej kolejce spotkań Olimpia Sulęcin uległa drużynie TSV Sanok 0:3

Olimpia Sulęcin – TSV Sanok 0:3 (25:27, 19:25, 19:25)

SKŁADY:

Olimpia Sulęcin: Frankowski, Stefaniak, Zarębski, Romańczuk, Kopij, Orłowski, Gniot, Sas, Ożarski, Trojan, Turek, Sławiak, Dzierżyński, Konieczny. Trenerzy: Łukasz Chajec i Tomasz Kowalski

TSV Sanok: Durski, Oroń, Cabaj, Łaba, Rusin, Gąsior, Wierzbicki, Kusior, Przystaś, Pałka, Jóźwik, Głód, Lewandowski. Trener: Krzysztof Frączek

I SET rozpoczęliśmy od akcji punkt za punkt. Po ataku G. Turka na tablicy wyników mamy 3:4. Niestety od początku sulęcinianie popełniają błędy w polu zagrywki, Olimpia przegrywa 3:5. Obity blok Łukasz Frankowskiego i rośnie przewaga Sanoka. Piłka w polu po ataku gości i przegrywamy 3:7, a po następnej akcji 3:8. O przerwę prosi trener Łukasz Chajec.  Niestety błędy po stronie sulęcinian powodują, że rośnie przewaga, jest 3:10. Zatrzymany blokiem atak G. Turka i mamy 3:11. Na zagrywce nadal Oroń, ale przekracza podczas serwisu linię, zdobywamy 4 pkt. Stefaniak z „kiwki” posyła piłkę w aut, jest 4:12. Udana akcja i mamy 5 pkt. Skuteczny atak naszej drużyny i zdobywamy kolejny pkt. Filip Frankowski w udanym ataku zdobywa 7pkt. Hala krzyczy jada, jadą …Olimpia. Kibice próbują podgrzewać do walki swoją drużynę. Niestety błąd Olimpii i jest 7:13. Ze środka Kusior zdobywa 14 pkt dla gości. Błąd serwisowy Rusina. 9:14 po udanej akcji Olimpii. Błąd ataku gości i odrabiamy straty na 10:14. O czas prosi trener K. Frączek. Frankowski zagrywa w siatkę 10:15. Kusior na zagrywce. Skuteczny G. Turek i mamy 11 pkt. Zagrywa D. Sławiak, po udanej akcji jest 12:15. Piłka po ataku uderza w blok i ląduje w polu, goście zdobywają 16 pkt. Turek skutecznie atakuje i jest 13:16. Patryk Łaba atakuje i znowu tracimy kolejny pkt. Jednak goście popełniają błąd w polu zagrywki. Udana akcja sulęcinian i mamy 15:17. Błąd w polu zagrywki i tracimy znowu punkt. Frankowski w skuteczny w ataku i zmniejsza się przewaga sanoczan, jest 16:18. Skuteczny D. Sławiak i zmniejszamy przewagę do jednego punktu, 17:18. Znowu świetny w ataku Filip Frankowski, mamy remis. Po czym ten sam zawodnik znowu skutecznie atakuje i mamy pierwsze prowadzenie 19:18. Blok-aut i sanoczanie zdobywają 19 pkt. Błąd po stronie sulęcinian 19:20, kolejna akcja i jest 20:20. Błędy w obronie po stronie Olimpii 20:21, błąd serwisu sanoczan 21:21. 21:22 po błędzie w ataku Sławiaka i przegrywamy 21:23. Trener Chajec prosi o przerwę. Turek  skuteczna „kiwka”, mamy 22:23. Dziura w bloku Olimpii i niestety jest 22:24. Piękna akcja ofiarnej obrony gospodarzy i walczymy dalej, 23:24. Ożarski skuteczny w ataku, mamy 24 pkt. Turek zagrywa, ale obity blok gospodarzy i niestety tracimy pkt. Stefaniak kończy akcję zdobywając 25 pkt. Trojan wchodzi na zagrywkę za Ożarskiego, jednak błąd odbicia powoduje że goście zdobywają 26 pkt. Oroń kończy udanym serwisem seta 25:27

II set od błędnych akcji rozpoczyna Olimpia, szybko wzrasta przewaga gości 0:4. Autowa zagrywka sanoczan i mamy pierwszy pkt. Zagrywa  Sławiak. Jednak skuteczny atak gości i znowu czteropunktowa przewaga. 2 pkt na koncie Olimpii pojawia się dzięki akcji sulęcinian. Jednak już 2:6 widnieje na tablicy wyników po ataku gości. Łukasz Ożarski na zagrywce, błędy po stronie Olimpii i przewaga gości rośnie, 3:8. Ożarski skutecznym atakiem zdobywa 4 pkt. Oroń w ataku zdobywa 9 pkt.  Turek skutecznie zdobywa 5 pkt. Stefaniak asem serwisowym zdobywa kolejny punkt, a następnie skuteczna akacja i odrabiamy starty. Niestety goście nie pozwalają przejąć inicjatywy jest 7:10, 7:11. 8:11 po udanym ataku G. Turka. Frankowski zagrywa, a zawodnik Sanoka atakuje w antenkę, mamy 9:11. Frankowski błąd serwisu 9:12. Frankowski kończy skutecznie akcję 10.12. Sławiak zagrywa, obity blok Olimpii 10:13. Błąd odbioru gospodarzy i jest 10:14. Skuteczny atak Turka, zdobywamy 11 pkt. Błędy serwisowe powodują, że goście zdobywają przewagę, 12:16. G. Turek zatrzymany na pojedynczym bloku, 12:17. Łukasz Chajec prosi o przerwę. Konieczny ze środka zdobywa 13 pkt. Skuteczny atak gości 13:18. Próbujemy walczyć, jest 14:18. Piłka w boisku, po ataku goście zwiększają przewagę 14:20.  Piłka w siatce po stronie gości i mamy 15 pkt. 16:20. Kolejny błąd Olimpii i jest 16:21, 16:22. Po błędzie gości 17 pkt dla STS-u. 17:23. Kopij skutecznie w ataku, jest 18:23. Orłowski  i Zarębski w polu, jednak popełniamy kolejne błędy, 24 pkt na koncie sanoczan. Skutecznie walczy jeszcze Kopij w ataku – 19:24. I ten zawodnik również na zagrywce, popełnia błąd i tym samym kończy seta 19:25.

III partia ma podobny początek do poprzednich. Kopij w pierwszym ataku zablokowany i niestety zaczynamy od przegranej 0:1. Błąd dotknięcia siatki i mamy 1:1. Atak ze środka gości i jest 1:2. 2:2 skuteczny atak gości 2:3. Błędny blok i mamy 2:4, a następnie 3:4. Blok duetu Stefaniak i Konieczny doprowadza do remisu 4:4. Błąd Kopija i jest 4:5. Nieudany atak 4:6. Frankowski atakiem zdobywa 5 pkt. Skuteczny atak sanoczan i jest 5:7. Sławiak kiwa ze środka zdobywając 6 pkt. Niestety znowu błędy po stronie Olimpii dają gościom przewagę: 6:8 6:9. Frankowski w ataku zdobywa 7 pkt. Błąd serwisu i jest 7:10. Atak sanoczan daje im 11 pkt. Z krótkiej Sławiak zdobywa 8 pkt. Kolejne akcje powodują, że goście nadal utrzymują przewagę 9:12. Ożarski pojedynczym blokiem zdobywa 10 pkt. Turek popełnia błąd w polu zagrywki i znowu przewaga rośnie 10:13. Udana akcja gospodarzy 11:13, jednak błąd serwisu Olimpii i jest 11:14. 11:15 po skutecznej akcji sanoczan. O czas prosi Ł. Chajec.  Mimo podrywania się do walki i kilku udanych ataków przewaga wciąż jest duża 12:18. Błędy sulęcinian zwiększają i tak dużą już przewagę 13:20. Skuteczny atak Turka daje wynik 14:20. To wciąż za mało, że próbować walczyć o zwycięstwo w tym secie. 14:21 po nieudanej akcji. Ożarski zdobywa jeszcze 15 pkt.  Jednak waleczność gości wydaje się być nie do przetarcia. Przy stanie 16:23 Konieczny zdobywa 17 pkt. Sulęcinianie bronią się przed zakończeniem tego seta zdobywając jeszcze małe punkty, ale to wciąż za mało. Na koncie gości 24 punkt po ataku. Jeszcze udaje się nam zdobyć 19 punkt po udanej akcji Olimpii. Niestety błąd w polu zagrywki sulęcinian powoduje koniec seta 19:25 i całego meczu 0:3.

Na koniec Burmistrz Sulęcina, wręcza statuetkę MVP meczu – zostaje nim zawodnik TSV Sanok, kapitan zespołu Patryk Łaba.