STS OLIMPIA SULĘCIN

Zwycięstwo z Tauron AZS Częstochowa

W meczu kończącym pierwszą rundę spotkań w I lidze piłki siatkowej mężczyzn Olimpia Sulęcin bez straty seta pokonała Tauron AZS Częstochowa.

OLIMPIA SULĘCIN- TAURON AZS CZĘSTOCHOWA 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)

I SET

Mecz rozpoczynamy od podwójnego bloku sulęcińskiego duetu Hunek – Turek, 1:0. Tracimy punkty po udanych akcjach gości, 1:3. Zablokowany blokiem G. Turek, 1:4. Tracimy kolejne punkty. Udany blok Częstochowy, 2:5. A. Hunek ze środka 3:5. Zablokowany G. Turek, 3:7. O czas prosi Ł. Chajec. Tym razem skuteczny atak G. Turka, zdobywamy 4 pkt. Z lewego skrzydła D. Murek przedziera się przez sulęciński blok, jest 4:8. Zarębski zdobywa 5 pkt atakiem. 9 pkt zdobywają goście. Lewandowski – Kordysz blokują częstochowian, zdobywamy 6 pkt. Przejście linii trzeciego metra po stronie gości, mamy 7 pkt. Kordysz wykorzystuje przechodzącą piłkę, atakiem zdobywa 8 pkt. Borris ze środka zdobywa 10 pkt. Doskonały atak M. Kordysza, 9:10. K. Woroniecki bezpośrednio z zagrywki zdobywa 10 pkt. O czas prosi P. Łuka, trener Częstochowy. Borris – Piotrowski blokiem zdobywają pkt, 10:11. Zepsuta zagrywka Borrisa i jest remis, po 11. Nieudana akcja gości, 11:12. 12:12 po skutecznej akcji STS-u. Błąd gospodarzy, tracimy pkt, 12:13. Udany atak Piotrowskiego i jest dwupunktowe prowadzenie gości, 12:14. Doskonała akcja gospodarzy, 13:14. 14:14 po skutecznej akcji sulęcinian. Piotrowski popełnia błąd w ataku Częstochowy. Błąd dotknięcia siatki po stronie STS-u. Skuteczny atak G. Turka i jest 16:15. Udana akcja Olimpii, wygrywamy 17:15. O czas prosi P. Łuka, trener Częstochowy. Piotrowski atakiem zdobywa 16 pkt dla gości. Ze środka Lewandowski zdobywa 18 pkt. W kolejnych akcjach zdobywamy cenne punkty. 20:16 prowadzimy po błędzie w ataku Piotrowskiego. Za Piotrowskiego wchodzi Rykała. 22:16. Obity blok A. Hunka, jest 22:17. P. Zarębski z drugiej linii mocno uderza piłkę zdobywając 23 pkt. As serwisowy K. Woronieckiego, mamy piłkę setową, 24:17. Niestety 18 pkt zdobywają jeszcze goście. Ale seta kończy A. Hunek, 25:18.

II SET

Kordysz rozpoczyna seta od skutecznego ataku, gospodarze prowadzą 1:0. Błąd dotknięcia siatki po stronie gości, Olimpia prowadzi 2:0. Tauron zdobywa 1 pkt po udanym ataku. Odgwizdany błąd rozegrania po stronie gospodarzy, 2:2. Tracimy kolejny punkt, jest 2:3. Błąd w polu zagrywki po stronie gości, 3:3. Goście skutecznie w ataku zdobywają 4 pkt. Nieudana obrona Olimpii i tracimy kolejne punkty, 3:5. As serwisowy gości, jest 3:6. 4:6 po skutecznej akcji. Skuteczny atak gości i jest 4:7. G. Turek w skutecznym ataku zdobywa 5 pkt. Nedeljković ze środka zdobywa 8 pkt. Skuteczna akcja gości i jest 5:9. O czas prosi Ł. Chajec. Autowa zagrywka gości, mamy 6 pkt. Autowy atak częstochowskiej drużyny, odrabiamy straty, 7:9. P. Zarębski popełnia błąd w polu zagrywki, 7:10. Atak M. Kordysza i mamy 8 pkt. M. Kordysz doskonale wykorzystuje, obronioną nogą piłkę przez K. Woronieckiego i wystawioną przez A. Hunka, zdobywając 9 pkt. W ponownym świetnym ataku Kordysz doprowadza do remisu 10:10. 11 pkt ponownie zdobywa ponownie M. Kordysz. A. Hunek blokiem zatrzymuje Borrisa, prowadzimy 12:10. Udany atak gości, 12:11. Blok częstochowian i jest remis, po 12. A. Hunek ze środka zdobywa 13 pkt. 13:13 po ataku gości. Błąd w polu zagrywki Częstochowy, 14:13. Piotrowski atakiem zdobywa 14 pkt dla gości. M. Kordysz zdobywa 15 pkt dla gospodarzy. 16:14 po skutecznej akcji sulęcinian. Autowa zagrywka kapitana STS-u, 16:15. Zarębski atakiem zdobywa 17 pkt. Piotrowski z prawego skrzydła zdobywa 16 pkt dla Częstochowy. Autowy atak Turka i mamy kolejny remis, po 17. Tym razem skuteczny atak Turka, 18:17. Akcja zakończona sukcesem gości, jest 18:18. Autowy atak Lewandowskiego i tracimy punkt, 18:19. O czas prosi Ł. Chajec. Autowa zagrywka gości, mamy remis 19:19. Udana akcja sulęcinian po bardzo ofiarnej obronie G. Turka, ale zakończona zdobyciem 20 pkt-u. Błąd dotknięcia siatki po stronie AZS-u i mamy 21 pkt. Punktowa akcja Częstochowy, jest 21:20. 22:20 po ataku A. Hunka ze środka. Blok duetu Hunek – Turek skutkuje 23 pkt na koncie Olimpii. Piotrowski zdobywa 21 pkt dla gości. Autowa zagrywka gości i mamy piłkę setową, 24:21. Błąd w polu zagrywki popełnia M. Kordysz, 24:22. Zablokowany P. Zarębski, 24:23. G. Turek kończy atakiem seta 25:23.

III SET

Wyrównane akcje na początku seta, 2:2. Zepsuta zagrywka Olimpii, 2:3.  Błędy gospodarzy, skutkują przewagą gości, 2:5. Skuteczny blok gości i tracimy kolejny punkt, 2:6. 3:6. P. Zarębski skuteczny w ataku z lewego skrzydła, jest 4:6. Akcje punkt za punkt, błąd dotknięcia siatki po stronie gości, jest 5:7. Obity blok sulęcinian, 5:8. Kordysz atakiem zdobywa 6 pkt. 6:9 po  udanej akcji gości. A. Hunek atakiem ze środka zdobywa 7 pkt. Przy stanie 7:11 o czas prosi Ł. Chajec. Skuteczny atak Kordysza i jest 8:11. Autowa zagrywka sulęcinian i jest 8:12. Hunek ze środka kończy atak, jest 9:12. Atak Piotrowskiego i goście mają 13 pkt. Błąd dotknięcia siatki popełnia zawodnik Tauronu, jest 10:13. Pojedynczy blok P. Zarębskiego i mamy 11 pkt. Skuteczny atak M. Lindy, jest 12:13. O czas prosi P. Łuka. Nieporozumienie po stronie Częstochowy i doprowadzamy do remisu, 14. Nieudany atak Stolca, 15:14. Zepsuta zagrywka P. Zarębskiego, 15:15. Lewandowski atakuje ze środka i mamy 16 pkt. Sędzia odgwizduje błąd dotknięcia siatki po stronie gości, prowadzimy 17:15. Punkt zdobywają goście, 17:16. Atak M. Kordysza i prowadzimy 18:16. Skuteczny atak Huberta Mańko z lewego skrzydła, 18:17. A. Hunek ze środka zdobywa 19 pkt. Skuteczny blok sulęcinian i wygrywamy 20:18. Lewandowski blokuje zawodnika gości, prowadzimy 21:18. O czas prosi trener gości. Kolejny blok, tym razem Szymona Berezy, 22:18. Udany atak gości, 22:19. Linda z prawego skrzydła kończy akcję, 23:19. Przełożenie ręki zawodnika gości, zdobywamy 24 pkt. Błąd w polu zagrywki gospodarzy i 20 pkt zdobywają goście. Lewandowski atakiem ze środka kończy seta 25:20 i cały mecz 3:0.