STS OLIMPIA SULĘCIN

Zwycięstwo na własnym parkiecie.

15 października zawodnicy OLIMPII Sulęcin, już po raz trzeci zdobyli komplet punktów, tym razem przed własną publicznością. Zmobilizowani stanęli również goście z LO MS w Świnoujściu ze znanym środowisku sulęcińskiemu, byłym zawodnikiem naszego zespołu, Krzysztofem Dobkiem w roli trenera. Udany początek należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy nie oddali prowadzenia przez cały set. Rozpoczęli od udanych zagrywek Tomasza Kowalskiego oraz Wojciecha Janasa, dzięki którym imgp9060Mateusz Lipecki prezentował udane ataki. Przy stanie 8:3 trener Świnoujścia poprosił o przerwę, jednak nie wybiło to z rytmu gospodarzy, którzy skutecznie punktowali dobrym atakiem i blokiem. Przy stanie 13:5 skuteczny atak Konrada Forgacza ze Świnoujścia i następnie kolejna akcja pozwala gościom odrobić 2 punkty. W zasadzie kolejne piłki to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy doprowadzają do stanu 23:12. Grzegorz Turek zdobywa 24 punkt dla OLIMPII, aby dalej skutecznym potrójnym blokiem zakończyć pierwszego seta 25:12.

Drugi set rozpoczyna się od skutecznego ataku Janasa, jednak goście szybko nadrabiają straty i wychodzą na pierwsze, w tym meczu, prowadzenie 2:3. Skutecznym blokiem OLIMPIA remisuje, a następnie ataki sulęcinian pozwalają prowadzić 10:7. Skuteczny atak Wojtka Janasa i as serwisowy Tomka Kowalskiego daje 13 punkt na konto gospodarzy. Przy stanie 15:10, po zepsutej zagrywce Janasa, trener Chajec wpuszcza za niego na boisko Adriana Kopija. Tomasz Kowalski atakiem doprowadza do imgp9106stanu 18:12. Błędy w polu zagrywki dają 15 punkt gościom. Błąd ustawienia W OLIMPII, a następnie błąd dotknięcia siatki przynoszą młodzieży z LO MS kolejne punkty. Przy stanie 20:17 atakiem Kopija zdobywamy 21 punkt, a następnie blok naszego kapitana i ataki Adriana skutkują wynikiem 24:19 i przerwą na żądanie trenera Dobka. Jednak skutecznie do końca drugiego seta doprowadza wciąż punktujący Adrian Kopij, wygrywając go 25:19.

Początek trzeciej odsłony przynosi dobrą passę gościom, którzy doprowadzają do wyniku 2:5. O przerwę prosi szkoleniowiec OLIMPII, Łukasz Chajec. Przynosi ona skutek, ponieważ nasi zawodnicy prowadzą dość wyrównaną walkę do stanu 10:10. Złą passę przerywa Grzegorz Turek, który zdobywa wyprowadza zespół na prowadzenie 12:11. Następnie as serwisowy Damiana Sławiaka daje kolejny 13 już punkt. Błąd serwisowy i błąd w ataku w zespole Świnoujścia pozwala OLIMPII uzyskać przewagę 18:13. Skuteczne pojedyncze i potrójne bloki gospodarzy doprowadzają do stanu 23:16. Zagrywka Kopija i niezła „czapa” Grzegorza Turka kończą seta 25:17 i całe spotkanie 3:0. Zawodnikiem meczu zostaje I libero OLIMPII Bartosz Dzierżyński.