STS OLIMPIA SULĘCIN

Pierwsze zwycięstwo w nowym roku

Sulęcinianie rozpoczęli siatkarskie potyczki 2017 r. od pewnego zwycięstwa nad UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Pierwszy set to wyraźne prowadzenie gospodarzy, którzy pierwsze spotkanie w Nowym Roku rozpoczęli od skutecznych ataków i bloków Damiana Sławiaka oraz Mateusza Lipeckiego. Doskonała, pewna zagrywka Macieja Stefaniaka wytrąciła na pewien czas gości, którzy można powiedzieć nie podejmując walki w akcjach pozwolili Olimpii uzyskać wynik 5:0. Czas dla trenera Powiatu Kołobrzeskiego, Leszka Kowalewskiego niestety nie przyniósł oczekiwanej poprawy gry i nasz rozgrywający zdobył kolejny punkt swoją zagrywką, a następnie skuteczny w ataku kapitan zespołu i mamy 7:0. Przy wysokiej przewadze sulęcinian wreszcie pierwszy punkt zdobywają goście. Udane akcje pozwalają zdobyć nam kolejne 3 punkty, przy czym Kołobrzeg zdobywa atakiem również dwa punkty. Mamy wynik 10:3. Dzięki udanej akcji środkiem Piotrka Trojana mamy 11 punkt. Maciej Zabłocki, podejmuje walkę w pierwszym secie zdobywając z ataku 4 pkt. Wyraźnie dobrą passe w tym secie ma Wojtek Janas, który po udanym rozegraniu Stefaniaka zdobywa kolejne punkty. Dobra obrona M. Sasa i atak Lipeckiego, mamy wynik 14:4. Dwa kolejne skuteczne ataki Patryka Zarębskiego prowadzą do stanu 17:4. Bezpośrednio z zagrywki 18 pkt zdobywa Wojciech Janas. Po czym po nieudanej zagrywce oddaje punkt dla gości. Kolejne udane ataki D. Sławiaka i M. Lipeckiego pozwalają zdobyć nam dużą przewagę nad zawodnikami z UKS-u i tym samym dzięki dobrej grze Olimpii po 16 minutach gry kończymy pierwszego seta 25:11.

Dzięki skutecznej zagrywce i grze naszych zawodników zdobywamy 4 kolejne punkty. Przez nieporozumienie po stronie gospodarzy nasi rywale zdobywają pierwszy punkt. Skuteczne ataki P. Zarębskiego, W. Janasa  oraz błędy w polu zagrywki, po obu stronach boiska powodują, że tablica wyników wskazuje nam stan 8:5. Skuteczny Piotrek Trojan, nieudany atak M. Zabłockiego z zespołu gości i mamy 10:5. Ataki ze środka D. Sławiak i kilka skutecznych akcji po stronie gości doprowadza do wyniku 12:8. Na zagrywkę UKS-u wchodzi M. Stoltman, który mocnym i niewygodnym zagraniem wprowadza zamieszanie na boisku gospodarzy. Dzięki temu doprowadza zespół rywali do remisu12:12. Trener Łukasz Chajec prosi o czas, co wytrąca z dobrej passy Stoltmana i znowu prowadzimy 13:12. Jednak przez blok Olimpii przedziera się M. Zabłocki i zdobywa 13 pkt. Sulęcinianie biorą się jednak do gry i kilka udanych akcji, w tym M. Lipeckiego i mamy 18:15. Obity blok Kołobrzegu daje nam 19 pkt. W skutecznych akcjach naszych rywali widać było wolę walki i pozwoliło to zdobyć im 17 punkt. Udane ataki oraz as serwisowy W. Janasa i mamy 22:17. Kolejny punkt 23 dla gospodarzy zdobywa atakiem ze środka P. Trojan. Ostatecznie drugi set kończymy wynikiem 25:18.

W wyniku błędów gości rozpoczynamy trzeciego seta od prowadzenia 2:0. D. Sławiak
i P. Zarębski oraz W. Janas skutecznymi atakami wyprowadzają zespół na prowadzenie 5:1. Skuteczne bloki duetu Janas i Trojan oraz ataki Lipeckiego i Janasa pozwalają na dużą przewagę 9:2. O przerwę prosi trener gości. Jednak nie wytrąca to z gry naszych zawodników, którzy w tym secie mają zdecydowaną przewagę nad UKS-em. Skuteczna gra całej drużyny Olimpii daje nam przewagę 17:7. Kilka błędów w obronie i błędy w polu zagrywki pozwalają zdobyć gościom kolejne punkty. Jednak niezawodni atakujący W. Janas, P. Zarębski
oraz M. Lipecki doprowadzają do stanu 24:16. Trzecią odsłonę skutecznym atakiem kończy kapitan gospodarzy D. Sławiak.

Dodaj komentarz