STS OLIMPIA SULĘCIN

Wyjazdowe zwycięstwo OLIMPII Sulęcin

W rewanżowym meczu, zawodnicy Olimpii Sulęcin nie pozwolili przejąć kompletu punktów, swoim rywalom Stali Grudziądz. W wyjazdowym meczu, to właśnie sulęcinianie wiedli prym i dość pewnie zwyciężyli w trzysetowym spotkaniu 0:3 (14:25, 21:25, 23:25). Koncentracja i motywacja drużyny Olimpii w pierwszym secie, to w efekcie dobra gra blokiem, świetna zagrywka, a co za tym idzie wiele błędów w ataku gospodarzy. Zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Łukasza Chajca przyniosła gładkie zwycięstwo 14:25. Drugi set to bardziej wyrównana walka na  boisku w Grudziądzu. Zespoły zdecydowanie bardziej motywowały się do podjęcia walki o każdy punkt. Przewagi zawodników Stali Grudziądz mobilizowały sulęcinian do większej koncentracji i popełniania mniej błędów niż gospodarze. Dzięki niezłej współpracy duetu Stefaniak i Janas dobrnęliśmy do końca seta 21:25. Trzeci set mimo, że rozpoczął się od dość dobrej gry sulęcinian, to niestety do końca był bardzo emocjonujący. Błędy własne po stronie Olimpii umożliwiły grudziądzanom wyrównać stan i następnie zdobyć przewagę. Jednak czujność szkoleniowca Ł. Chajca i wzięty czas, wytrącił przeciwnika z gry. Trudna zagrywka gospodarzy nie pozwoliła Olimpii długo cieszyć się przewagą. Ale już końcówka to seria dobrej gry D. Sławiaka i W. Janasa oraz kilka błędów zawodników Stali, co doprowadza drużyny do remisu 23:23. Koncentracja i doświadczenie naszych zawodników pozwala zakończyć seta 23:25, pięknym blokiem D. Sławiaka i M. Lipeckiego. Tym samym OLIMPIA Sulęcin wygrywa cały mecz 3:0, zdobywając kolejne cenne 3 punkty.