STS OLIMPIA SULĘCIN

Zwycięstwo z Gdańskiem na 25-lecie STS Olimpia

11.02.2017 r. to dla wielu sympatyków Olimpii wyjątkowy dzień. Dzień upamiętniający 25-lecie działalności sulęcińskiego klubu siatkarskiego. Długo wyczekiwany Bal Jubileuszowy był zwieńczeniem wielu lat historii sulęcińskiej siatkówki. Tym bardziej w tym wyjątkowym dniu zasłużone zwycięstwo naszych siatkarzy, było pięknym wstępem do wieczornej zabawy.

Nasi zawodnicy rozpoczęli wyrównaną walkę pierwszego seta tylko do stanu 5:5. Następnie kolejne punkty zdobywane atakiem oraz blokiem M. Lipeckiego, A. Kopija, D. Sławiaka oraz  P. Zarębskiego przynoszą przewagę 17:9, a następnie 19:12. Nieudane ataki gdańszczan oraz skuteczne akcje gospodarzy przynoszą zwycięstwo w pierwszym secie 25:17.

Kolejna partia to w zasadzie do stanu 12:12 wyrównane akcje punkt za punkt obu drużyn. Przy stanie 12:14 o czas prosi trener Chajec, gdyż nasi zawodnicy zaczynają popełniać błędy, które przynoszą przewagę rywalom. Wynik 14:18 mobilizuje do walki naszych zawodników i skutecznymi atakami M. Lipeckiego oraz A. Kopija, a także asem serwisowym P. Trojana, Olimpia doprowadza do remisu 18:18, a następnie wychodzi na prowadzenie 20:19. Po nieporozumieniu po stronie gości prowadzimy jeszcze 22:21. Jednak po bloku Olimpii, piłka znajduje się poza boiskiem gości i mamy 22:22. Przy stanie 22:23 szkoleniowiec gospodarzy prosi jeszcze o czas. Jednak nie wytrąca to z dobrych akcji gości i przegrywany drugą partię 23:25.

Trzeci set rozpoczyna się od kolejnych udanych akcji gospodarzy. Zmobilizowani A. Kopij, P. Trojan brylują nad siatką. Po chwili kolejne punkty zdobywa również W. Janas, oczywiście przy świetnym rozegraniu M. Stefaniaka. Tym samym doprowadzamy do przewagi 17:12. I w zasadzie utrzymujemy ją do końca seta. Zdobywając punkty świetną grą W. Janasa, P. Trojana i G. Turka. Przy stanie 21:16, asem serwisowym, Gdańsk zdobywa 17 pkt. O czas prosi Ł. Chajec. Gdańszczanie popełniają błąd dotknięcia siatki i mamy 22:17. Nerwowa końcówka miała swój wyraz w żółtej, a następnie czerwonej kartce dla zawodnika Gdańska, P. Kuchna. Co skutkowało kolejnym, 23 punktem po stronie gospodarzy. Następnie duet Kopij i Trojan blokiem zdobywają 24 pkt. Potem błąd popełnia W. Janas, atakiem w siatkę serwuje 18 pkt. gościom. Jeszcze as serwisowy Gdańska i mamy 24:19. Skutecznym atakiem seta kończy z wynikiem 25:19, A. Kopij.

Czwarta partia to gra pod dyktando gospodarzy, świetne bloki i ataki naszych zawodników
D. Sławiaka, M. Lipeckiego, W. Janasa, A. Kopija i niezastąpionego w tym meczu P. Trojana. Przewaga rosła z akcji na akcję. Olimpia prowadziła 6:2, 8:3, 11:4, 19:8, a następnie 21:12. Skuteczny w końcówce seta, leworęczny Grzegorz Turek doprowadza do wyniku 23:14. Blok P. Trojana i mamy 24:14, a seta i tym samym cały mecz kończy atakiem G. Turek, wynikiem 25:14. Taniec radości jest doskonałym podsumowanie meczu i wprowadzeniem do zbliżającego się Jubileuszowego Balu 25-lecia OLIMPII Sulęcin, który w tym dniu rozpoczął się o godz. 20.00 w Ośrodku Kormoran w Sulęcinie.

Najlepszy zawodnikiem meczu został Piotr Trojan. Gratulujemy!

Dodaj komentarz