STS OLIMPIA SULĘCIN

Z AGH lepsza gra, ale punktów nadal brakuje.

Olimpia Sulęcin – AZS AGH Kraków 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25)

Olimpia Sulęcin: Frankowski, Stefaniak, Turek, Orłowski, Sławiak, Konieczny, Dzierżyński, Sas, Ożarski, Kopij, Romańczuk, Gniot, Trojan, Zarębski

KS AGH Kraków: Stajer, Kania, Żakieta, Kącki, Fornal, Matula, Mordyl, Dembiec (Libero),Ziółkowski, Gajdek, Redyk, Dudziński, Krawiecki, Podborączyński

 

I SET

Pierwszego seta rozpoczyna Roman Kącki z AZS-u Kraków, ale w ataku Orłowski zdobywa pierwszy punkt dla gospodarzy. Skuteczny blok Koniecznego i mamy 2:0. Matula zdobywa pierwszy punkt dla gości. Konieczny w ataku i jest 3 pkt na koncie Olimpii. Po bloku drużyny krakowskiej  Olimpia zdobywa atakiem kolejny punkt.  Olimpia ma świetny początek meczu. Potrójny blok – Konieczny Turek i Frankowski – i mamy przewagę 5:2. Błąd przekroczenia linii i jest kolejny punkt. 6:2. Konieczny zagrywa jednak skutecznie w ataku Fornal i jest 6:3. Udana akcja sulęcinian i mamy 7:3. 7:4 po udanej akcji krakowian. Sławiak z krótkiej skutecznie zdobywa 8 punkt(8:5). Blok –aut krakowian i mamy 9:5. Blok-aut sulęcinian i jest 6 oczko na koncie Krakowa. Kącki popełnia błąd w polu zagrywki i jest 10:6. Żakieta z prawego skrzydła zdobywa 7 pkt. Kania popełnia kolejny błąd serwisowy i mamy 11:7. Blok-aut G. Turka i punkt dla Krakowa. Frankowski z ogromnym poświęceniem zdobywa atakiem punkt. Mordyl ze  środka skutecznie w ataku zdobywa punkt dla swojej drużyny. Kolejny punkt skutecznym atakiem dla Krakowa zdobywają goście. G. Turek w ataku i mamy 13 pkt. Niestety nieudana akcja sulęcinian. Autowa zagrywka i 14 oczko dla STS-u. Błąd serwisu Olimpii i jest 14:12. Skuteczny w ataku nasz kapitan D. Sławiak i ten zawodnik w polu zagrywki 15:12. Niestety kolejna akcja dla Krakowa. Autowa zagrywka Krakowa i jest 16:13. Kania schodzi, a w jego miejsce na zagrywce pojawia się Krawiecki i po udanej akcji zdobywa kolejny punkt. Jednak Konieczny nie pozostaje dłużny i atakiem zdobywa 17 oczko. Atakiem 16 pkt zdobywa Kraków. Goście doprowadzają do pierwszego remisu 17:17, a o czas od razu prosi trener Łukasz Chajec. Bartosz Konieczny skutecznie ze  środka zdobywa 18 punkt. Doskonała zagrywka Koniecznego i mamy 2-punktowe prowadzenie STS-u. błąd w polu zagrywki zawodnika z Krakowa i wraca 2-punktowe prowadzenie Olimpii. Jednak błąd serwisowy Turka i jest 20:19.  Powrotna zmiana w drużynie Krakowa. Kolejne błędy zagrywki i gra jest w zasadzie punkt za punkt 21:19. 21:20. Zablokowany Sławiak i jest remis po 21. Pierwsze prowadzenie Krakowa 20:21 po skutecznej akcji. I o czas prosi Łukasz Chajec. Orłowski w skutecznym ataku i jest 22:22.  Zagrywa D. Sławiak , który popełnia błąd dając 23 oczko gościom. Nieudany atak Turka i jest setbol dla Krakowa. Błąd przejścia linii środkowej gości i mamy 23:24. Bardzo emocjonująca końcówka seta. Błąd dotknięcia siatki drużyny AZS-u i mamy 24:24. O czas prosi trener gości Andrzej Kubacki. Stefaniak psuje zagrywkę i jest 24:25. Skutecznym atakiem Fornal kończy pierwszego seta 24:26.

II set

Seta rozpoczyna P. Orłowski, jednak po skutecznym ataku krakowian, prowadzą oni  0:1. Błąd zagrywki i wyrównujemy 1:1. Frankowski zdobywa 2 punkt. Pojedynczy blok Sławiaka i jest 3:1. Kolejne akcje, atak Krakowa i jest 3:3. Turek atakiem zdobywa kolejny punkt i mamy  4:3. Błędy po stronie gości dają wynik 6:4. Orłowski zdobywa punkt z lewego skrzydła 7:4. Libero drużyny krakowskiej po niestosownym zachowaniu otrzymuje żółtą kartkę. Frankowski na zagrywce posyła piłkę a aut, 7:5. D. Sławiak „kiwką” zdobywa 8 punkt dla swojej drużyny. Skutecznie w akcji drużyna AZS-u i 6 punkt na ich koncie. Doskonały atak sulęcinian i jest 9:6. Frankowski atakiem zdobywa punkt dla gospodarzy, 10:7. Niestety nieudana obrona w polu gospodarzy i jest 10:8. Na lewym skrzydle Frankowski zdobywa 11 pkt. Blok-aut G. Turka i jest 11:9. Frankowski  z lewego skrzydła zdobywa 12 oczko dla STS-u. Zagrywa Turek, ale potrójnym blokiem zatrzymany Frankowski i jest 12:10. Gra punkt za punkt, ale Stefaniak „kiwką” zdobywa 14 punkt. Frankowski kończy skutecznie akcję zdobywając 15 pkt. O czas prosi trener gości A. Kubacki. Udana akcja gości 15:12. Kolejne skuteczne akcje  Olimpii 16:12. Punkt dla gości, 16:13. Przekroczenie linii w polu zagrywki Krakowa i mamy 17:13. Kolejna akcja przynosi wynik 17:14. Zmiany po stronie gości. Skuteczna akcja sulęcinian i jest 18:14. Konieczny zagrywa, a Turek kończy w prawego skrzydła, uderza piłkę po skosie i mamy znaczącą przewagę 19:14. As serwisowy Koniecznego i jest 20:14. W ataku kapitan krakowian zdobywa 15 pkt. Frankowski obija blok gości i mamy 21 pkt.  Zagrywa G. Turek, ale przez blok przebija się kapitan gości i jest 21:16. Asowa zagrywka krakowian i jest 17 pkt na ich koncie. Błędna akcja sulęcinian i tracimy kolejny punkt. O czas prosi trener Chajec. Błędny atak Frankowskiego i jest 21:19. Zawodnik Krakowa, Sebastian Matula dostaje czerwoną kartkę i mamy 22 pkt. Żółta kartka dla zawodników AZS-u za przedłużanie rozpoczęcia gry. Frankowski na zagrywce popełnia błąd i jest 22:20. M. Stefaniak „kiwką” kończy akcję 23:20. 21 pkt zdobywa Kraków po skutecznym ataku. O czas prosi Ł. Chajec. Skuteczny atak krakowian, topnieje przewaga sulęcinian jest 23:22. Błąd w polu zagrywki i jest 24:22. Orłowski posyła piłkę w pole gości i kończy seta 25:22.

III SET

Błąd w polu zagrywki po stronie gości i jest 1:0. G. Turek Atakiem zdobywa 2 pkt. 2:1 po skutecznym ataku środkiem. Orłowski posyła piłkę w pole krakowian i mamy 3:1. 4 pkt dla Olimpii, po ataku gości prowadzimy 4:2. G. Turek znowu w skutecznym ataku. Autowy atak gości i mamy 6:2. Podwójny blok Turek, Sławiak i mamy 7:2. O czas prosi A. Kubacki. Krakowianie zdobywają dwa kolejne punkty, ale błąd w obronie krakowian i zdobywamy 8 pkt. Przy siatce piłkę wykorzystuje M. Stefaniak i jest 9:4. Skuteczny na prawym ataku kapitan Krakowa i jest 9:5. G. Turek w ataku zdobywa kolejny punkt, 10:5. Orłowski kończy akcję i mamy 11 pkt., 11:7. Turek świetny w ataku i jest 12:7. Kącki zdobywa 8 pkt dla gości. Konieczny ze środka i mamy punkt,  13:8. Nieudane akcje gospodarzy i jest 13:10. Ustrzelony libero Olimpii zagrywką, 13:11. O czas prosi Chajec. Frankowski na lewym skrzydle zdobywa 14 pkt. Autowa zagrywka Koniecznego, mamy 14:12. Krakowianie popełniają kolejny błąd w polu zagrywki i i mam 15:12. Skuteczny atak gości 15:13. Błąd obrony gospodarzy i na koncie AZS-u jest  14 pkt. Zatrzymany blokiem Frankowski i mamy remis 15:15. Autowa zagrywka krakowian 16:15. Frankowski zagrywa i po pięknej akcji, wspaniałej obronie i skutecznym zakończeniu nasz drużyna odrabia przewagę 17:15. Blok-aut naszej drużyny i jest 17:16. Skutecznie w ataku goście doprowadzają do remisu 17:17. Frankowski z drugiej linii kończy akcję zdobywając 18 pkt. Niestety goście odrabiają straty i doprowadzają po raz kolejny do remisu 18:18. Przy jednopunktowej przewadze, 18:19, o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy Ł. Chajec . Konieczny ze środka przedziera się przez blok gości i jest po 19.  Kania ze środka zdobywa 20 pkt dla swojej drużyny. Orłowski posyła piłkę aut i jest 19:21. Konieczny ze środka zdobywa punkt 20:21. Błąd dotknięcia siatki po stronie Olimpii i 22 pkt na koncie gości. Skuteczny Bartosz Konieczny i jest 21:22. 21:23. Frankowski zdobywa atakiem 22 pkt. Na boisku pojawia Ł. Ożarski za F. Frankowskiego. Kącki zdobywa 24 pkt dla Krakowa. Zmiana powrotna w Olimpii, a na zagrywce Stajner. Kończy seta 22:25 po ataku Olimpii w aut.

IV SET

Orłowski posyła zagrywkę  w aut 0:1. Atak ze środka Koniecznego i mamy 1:1. 1:2 Orłowski z drugiej linii zdobywa 2 pkt dla gospodarzy.  Potem mamy 2:3. Frankowski dotyka siatki i jest 2:4. Fornal zdobywa z lewego skrzydła 5 pkt. Dla AZS-u. Sławiak ze  środka i jest 4:5. Sławiak otrzymuje zółtą kartkę za kopnięcie piłki po nieudanej zagrywce, 4:6.Zablokowany G. Turek i jest 7 pkt dla Krakowa. 4:8 i o czas prosi trener Chajec. B. Konieczny zablokowany, rośnie przewaga gości 4:9. Autowy atak Kopija i jest 4:10. Ponownie o czas prosi trener gospodarzy. Orłowski skutecznie z lewego skrzydła zdobywa 5 pkt. Nieudana akcja gospodarzy i jest 5:11. Ponownie Orłowski skuteczny w ataku. 6:11. Patryk Orłowski skuteczną zagrywką zdobywa punkt  7:11. Nieudana obrona sulęcinian i kolejny pkt dla krakowian. Kopij posyła piłkę w aut. Za Stefaniaka wchodzi Romańczuk na rozegranie. Autowa zagrywka gości daje 8 pkt na koncie Olimpii, 8:14. Długa wymiana zakończona sukcesem gospodarzy 9:14. Blok Romańczuk – Sławiak daje nam 10 pkt. Błąd Kopija w polu zagrywki i jest 10:15. Kolejna udana akcja gości,10:16. Za Kopija na boisko wraca Turek, który popełnia błąd w ataku, 10:17. Olimpia próbuje poderwać się do gry i zdobywa kolejny punkt, 11:17. Piłka w boisku po ataku krakowian 10:18. 12:18. Sławiak psuje zagrywkę dając  19 punkt gościom z Krakowa. G. Turek w ataku zdobywa 13 pkt. Atak ze środka Marcina Kani i niestety przewaga wzrasta do 7 punktów, 13:20. Orłowski zdobywa 14 punkt. „Kiwka” Frankowskiego poza antenką i niestety 14:21 przegrywamy w 4 secie.  Na zagrywkę wchodzi P.Ttrojan. Blok duetu Frankowski – Sławiak daje nam 16 pkt. O czas prosi trener gości A. Kubacki. G. Turek w ataku zdobywa 17 pkt. Trojan posyła piłkę w aut i jest 17:22. Frankowski posyła piłkę w aut i jest 17:23. Błąd w polu zagrywki po stronie gości, mamy 18:23.Frankowski atakiem zdobywa 19 pkt. Niestety krakowianie zdobywają 24 pkt. Fornal pojedynczym blokiem zatrzymuje P. Orłowskiego i tym samym wygrywa seta 19:25 i cały mecz 1:3.

Z rąk Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, statuetkę MVP otrzymuje kapitan Krakowa Arkadiusz Żakieta.

Dodaj komentarz