STS OLIMPIA SULĘCIN

Olimpia – Jaworzno 3:2

                                     OLIMPIA SULĘCIN – MCKiS JAWORZNO      

3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 17:25, 15:9)

Składy wyjściowe:

OLIMPIA SULĘCIN: Kordysz, Zarębski, Lewnadowski, Hunek, Linda, Bereza, Dzierżyński (libero)

MCKIS JAWORZNO: Borończyk, Dębski, Pizuński, Żeliński, Pietras, Magnuszewski, Zieliński (libero)

I SET

Rozpoczynamy seta od autowej zagrywki M. Lindy, 0:1. J. Lewandowski ze środka zdobywa 1 pkt dla sulęcinian. Blok Olimpii skutkuje 2 pkt na koncie gospodarzy. M. Linda w skutecznym ataku zdobywa 3 pkt. Obity sulęciński blok i Jaworzno zdobywa 2 pkt. Autowy atak gości, wygrywamy 4:2. M. Kordysz obija potrójny blok Jaworzna, mamy 5 pkt na swoim koncie. Podwójny blok duetu Kordysz-Hunek, mamy 6 pkt. Skuteczny atak gości i jest 6:3. Linda w doskonałym ataku, jest 7:3. Błąd przejścia linii popełnia zagrywający Olimpii, 7:4. M. Kordysz w ataku zdobywa 8 pkt. Skuteczni w akcji zawodnicy z Jaworzna zdobywają 5 pkt. P. Zarębski z lewego skrzydła zdobywa 9 pkt. 10 pkt zdobywamy z udanego ataku. O czas prosi M. Łoziński. Dębski atakiem zdobywa 6 pkt dla gości. Błąd rozegrania po stronie gości skutkuje 11 pkt dla STS-u.  Autowy atak Jaworzna i prowadzimy 12:6. K. Borończyk zdobywa atakiem 7 pkt. M. Linda popełnia błąd w ataku, kolejny punkt zdobywają goście, 13:8. M. Kordysz zatrzymany blokiem w ataku, 13:9. Tym razem ten sam zawodnik odwdzięcza się skutecznym atakiem, 14:10. Udana akcja goście i jest 14:11. A. Hunek przebija się przez blok Jaworzna prowadzimy 15:11. Autowy blok sulęcinian, Jaworzno zdobywa 12 pkt. Zawodnik gości popełnia błąd dotknięcia siatki, wygrywamy 16:12. Błąd przyjęcia po stronie Jaworzna. Przy stanie 17:12 o czas prosi M. Łoziński, trener gości. Autowy atak Pizuńskiego, mamy 18 punkt. 18:13. Skuteczny atak z lewego skrzydła P. Zarębskiego i zdobywamy 19 pkt. Nieudana akcja gospodarzy, jest 19:14. Ponownie w ataku P. Zarębski zdobywa 20 pkt dla gospodarzy. Błąd w ataku popełnia drużyna Jaworzna, prowadzimy 21:15. Nieskuteczna akcja gospodarzy, tracimy punkt, 21:16. M. Kordysz w ataku zdobywa 22 pkt. 22:17 po skutecznym ataku gości. Błąd w polu zagrywki popełniają goście, jest 23:17. 23:18 po błędach własnych sulęcinian. M. Linda mocnym atakiem z lewego skrzydła zdobywa piłkę setową dla STS-u, 24:18. Błąd w polu zagrywki gospodarzy i tracimy punkt, 24:19. Zablokowany P. Zarębski, tracimy kolejny cenny punkt, 24:21. Kolejna skuteczna akcja gości, jest 24:21. O czas prosi trener sulęcinian, Łukasz Chajec. Nieudane rozegranie po stronie Olimpii i tracimy kolejny punkt. Topnieje przewaga do 1 punktu po skutecznym ataku gości. O czas ponownie prosi trener Olimpii Sulęcin, Łukasz Chajec. Błąd w polu zagrywki popełnia Tomasz Pizuński, wygrywamy seta 25:23.

II SET

Skutecznym blokiem J. Lewandowskiego i M. Lindy rozpoczynamy drugiego seta, 1:0. P. Zarębski obija potrójny blok gości i zdobywa 2 pkt. Blok duetu Zaręsbki-Lewandowski, prowadzimy 3:0. Skuteczny w ataku K. Borończyk zdobywa pierwszy punkt dla gości. K. Dębski zdobywa 2 pkt dla swojej drużyny. Ten sam zawodnik popełnia błąd w polu zagrywki i Olimpia prowadzi 4:2. Goście po skutecznej akcji zdobywają kolejny punkt, 4:3. Żeliński zagrywa w siatkę, Jaworzno traci punkt, jest 5:3. Skuteczny blok A. Hunka i M. Kordysza, 6:3. M. Linda w skuteczny ataku z drugiej linii, 7:3. O czas prosi trener gości, M. Łoziński. Sz. Bereza i A. Hunek blokiem zdobywają 8 pkt. Obity blok sulęcinian i goście zdobywają 4 pkt. A. Hunek w pięknym stylu ze środka zdobywa 9 pkt. Sz. Bereza popełnia błąd w polu zagrywki, 9:5. M. Kordysz zdobywa 10 pkt po skutecznym ataku. K. Dębski skutecznie z lewego skrzydła zdobywa 6 pkt. B. Schmidt psuje zagrywkę, Olimpia zdobywa 11 pkt. 11:7 po ataku K. Dębskiego. P. Zarębski atakiem zdobywa 12 pkt. M. Linda asem serwisowym zdobywa punkt, jest 13:7. O czas prosi M. Łoziński, trener gości. P. Zarębski uderza przechodzącą piłkę, zdobywając 14 pkt. Zdobywamy 15 pkt. Kilka udanych akcji doprowadza do wyniku 19:13. Obity blok Sulęcinian i goście mają 14 punkt. A. Hunek skutecznie blokuje i odwdzięcza się przeciwnikom. Udana akcja gości i jest 20:15. Błąd Jaworzna i as serwisowy M. Lindy – odskakujemy na kolejne 2 punkty, jest 22:15. Tym razem Mateusz Linda wyrzuca piłkę poza boisko, punkt dla gości. Mylą się zawodnicy Jaworzna, Olimpia coraz bliżej zwycięstwa w kolejnym secie. Skutecznie ze środka M. Pietras i jest 23:17. Potrójny blok Jaworzna zatrzymuje M. Kordysza, zaraz potem as serwisowy gości i tracimy 2 punkty z rzędu, 23:19. Mylą się goście i przy stanie 24:19 szansa Olimpii na zwycięstwo w 2 secie. Błąd naszej drużyny doprowadza do wyniku 24:20. Zaraz potem M. Kordysz atakuje i wygrywamy drugą odsłonę 25:20.

III SET

Zawodnik gości R. Pawlak skutecznym atakiem rozpoczyna trzecią partię meczu, 1:0 dla gości z Jaworzna. Do stanu remisu doprowadza skuteczny atak P. Zarębskiego i mamy 1:1. Kolejna udana akcja gości i oczko dla Jaworzna. Cios za cios, punktuje Olimpia i mamy remis 2:2. R. Pawlak skutecznie atakuje i zdobywa punkt, jest 2:3. Błąd dotknięcia siatki Olimpii, trzy kolejne skuteczne akcje i goście zdecydowanie wychodzą na prowadzenie 7:2. Akcja Olimpii i zdobywamy swoje trzecie oczko. Goście rewanżują się udaną akcją i jest 8:3. Błąd M. Lindy powiększa przewagę Jaworzna, jest 9:3. As serwisowy M. Kordysza i 5 punkt dla STS Olimpia. Błąd dotknięcia antenki i punkt dla Jaworzna 10:5. Obity blok Sulęcinian i goście odskakują, jest 11:5. Zmiana po stronie Olimpii, boisko opuszcza Bereza, a wchodzi Woroniecki. Skuteczny atak P. Zarębskiego i mamy 6 punkt. Błąd przejścia linii trzeciego metra i tracimy kolejne oczko, 12:6. Skuteczny atak P. Zarębskiego, jest 12:7. Zawodnik Jaworzna obija blok Sulęcinian, 13:7. Udana akcja Olimpii i jest 8 oczko punktowe. Po raz kolejny obity sulęciński blok, piłka w aucie, jest 14:8. Atakuje M. Linda, jest 14:9. Atak po bloku zawodników z Jaworzna daje im kolejny punkt, jest 15:9. M. Kordysz skutecznie atakuje i jest 10 punkt dla Olimpii. Tym razem goście punktują i prowadzą 10:16. Zawodnicy Olimpii walczą, najpierw błąd Jaworzna, potem as serwisowy M. Kordysza i gonimy gości, jest 12:16. Piłka po antence zawodnika z Jaworzna i przewaga gości topnieje, jest 13:16. Akcje punkt za punkt: atak kapitana Jaworzna ze środka, potem skutecznie Olimpia i jest 14:17. Zmiana w zespole gości, na boisko wchodzi K. Dębski i gramy dalej. Nieudany atak P. Zarębskiego, tracimy punkt. Ustrzelony B. Dzierżyński przez K. Dębskiego, potem zatrzymany blokiem P. Zarębski i tracimy dwa punkty z rzędu. Boisko opuszcza P. Zarębski, a na boisku pojawia się W. Kłęk. Nieudana kiwka K. Woronieckiego i Jaworzno zdecydowanie prowadzi 22:14. K. Dębski posyła na naszą stronę kolejną trudną zagrywkę i zdobywa 23 punkt. Zepsuta zagrywka gości punkt dla Olimpii, jest 23:15. Udana akcja gości przybliża ich do zwycięstwa 24:15. Skutecznym atakiem zawodnicy z Jaworzna kończą trzecią partię wynikiem 25:15.

IV SET

Rozpoczynamy seta wyrównanych akcji. Przy stanie 1:1 jedna z dłuższych akcji, zakończona skutecznym blokiem Jaworzna. Wzrasta przewaga gości, jest 1:3. Grzegolec popełnia błąd w polu zagrywki, jest 2:3. Kolejna skuteczna akcja Jaworzna, 2:4. Skuteczny atak sulęcinian i jest 3:4. Skuteczny ze środka Schmidt zdobywa 5 pkt. Skuteczna akcja gości i jest 3:6. M. Kordysz zdobywa 4 punkt. A. Hunek ze środka zdobywa 5 pkt. Dotknięcie siatki popełniają sulęcinianie i jest 5:7. 6 pkt zdobywa Olimpia Sulęcin. Przy stanie A. Hunek wbija gwoździa przeciwnikom, jest 7:8. Tracimy punkt po udanej akcji gości, 7:9. 7:10 po sulęcińskim ataku w aut. M. Linda skutecznym atakiem zdobywa 8 pkt. Ten sam zawodnik popełnia błąd w polu zagrywki i jest 8:11. P. Zarębski z lewego skrzydła zdobywa atakiem 9 pkt. Skuteczny w ataku M. Pietras zdobywa 12 pkt. Wzrastająca przewaga gości wytrąciła z gry zawodników Olimpii. Niestety rosnąca przewaga nie sprzyja zawodnikom gospodarzy. Jest 10:16, gdy kontuzji doznaje M. Kordysz. Miejmy nadzieję, że będzie to niegroźny uraz. Jednak w zamian za tego zawodnika na boisko wchodzi T. Stolc. R. Pawlak posyła piłkę w stronę T. Stolca, błąd odbioru skutkuje 17 pkt na koncie goście. Powraca na boisko M. Kordysz. Potem błąd w polu zagrywki i mamy 11 pkt. Skuteczna akcja i jest 12 pkt. Pawlak zdobywa 18 pkt. Jaworzno popełnia błąd w polu zagrywki i jest 13:18. Niestety nadal nie możemy odrobić strat, popełniamy kolejne błędy i jest 13:20. O czas prosi trener Olimpii, Ł. Chajec. Tym razem skutecznie M. Linda, zdobywa 14 pkt. 21 pkt zdobywają goście. M. Linda atakiem zdobywa 15 pkt. Skutecznie w ataku goście, jest 15:22. Nieudany atak z drugiej linii gospodarzy, tracimy kolejne punkty, 15:23. Ze środka Jaworzno zdobywa 24 pkt. Autowy atak gości, zdobywamy 16 pkt. Podwójny blok Lewandowski-Turek i mamy 17 pkt. O czas prosi M. Łoziński. Skuteczny atak R. Pawlaka kończy tego seta, 17:25.

V SET

Autowy atak drużyny z Jaworzna, prowadzimy 1:0. Udana akcja sulęcinian, jest 2:0. As serwisowy Sz. Berezy, prowadzimy 3:0. Skuteczny atak drużyny z Jaworzna, jest 3:1. Błąd M. Lindy w ataku i jest 3:2. A. Hunek ze środka zdobywa 4 pkt. Skuteczny atak J. Grzegolca, Jaworzno zdobywa 3 pkt. M. Linda zdobywa atakiem 5 pkt. P. Zarębski obija blok Jaworzna, prowadzimy 6:3. 4 punkt zdobywają goście. Atak Lindy skutkuje 7 punktem na koncie sulęcinian. As serwisowy M. Lindy, prowadzimy 8:4. Zamiana boisk, walczymy do końca! Błąd popełnia pod siatką M. Linda, tracimy 5 pkt. 6 pkt zdobywają goście, o czas prosi Ł. Chajec, trener Olimpii Sulęcin. Pawlak atakiem zdobywa 7 pkt. Autowy atak P. Zarębskiego, goście doprowadzają do remisu. Jest 8:8. Przy stanie 9:8 żółtą kartkę otrzymuje Magnuszewski za pretensje o decyzję sędziego. Natychmiast o czas prosi M. Łoziński. M. Linda popełnia błąd w ataku, posyła piłkę w aut, ale zawodnik Jaworzna dotyka siatki. Jest 10:8, kiedy Olimpia zatrzymuje blokiem zawodnika gości. Prowadzimy 11:8. 11:9 po błędzie w polu zagrywki, który popełnia P. Zarębski. Blok duetu Lewandowskiego i Berezy, mamy 12 pkt. Zawodnicy Jaworzna popełniają błąd w ataku, jest 13:9. O czas prosi ponownie trener gości. M. Kordysz zdobywa 14 pkt. Mamy piłkę meczową. As serwisowy J. Lewandowskiego kończy mecz wygraną w piątym secie 15:9, a cały mecz 3:2.

MVP zostaje M. Sas

Dodaj komentarz