STS OLIMPIA SULĘCIN

#WracaMY – Olimpia w Tauron I. Lidze Mężczyzn!

Czekaliśmy długo, ale czekanie się opłaciło. Po rocznym pobycie na drugoligowym froncie Olimpia Sulęcin powraca w szeregi pierwszoligowców.

Audyt przeprowadzony przez PLS był niezwykle szczegółówy, ale zakończył się decyzją bardzo dla nas radosną. Informacja Prezesa Polskiej Ligi Siatkówki S.A – Pawła Zagumnego:

Całe nasze środowisko siatkarskie musi się mierzyć ze skutkami pandemii koronawirusa. Jednym z nich było niedokończenie sportowej rywalizacji pomiędzy najlepszymi drugoligowcami, chcącymi wywalczyć awans do TAURON 1. Ligi sezonu 2020/2021. W wyniku przerwania rozgrywek nie udało się wyłonić dwóch zwycięskich drużyn, które automatycznie wywalczyłyby awans na zaplecze Ligi Mistrzów Świata. Przypomnijmy, że o te dwa wolne miejsca w TAURON 1. Lidze ubiegały się aż cztery drugoligowe zespoły: Avia Świdnik, BAS Białystok, Olimpia Sulęcin i LKS Czarni Rząśnia. Po długich analizach Zarząd PLS, w porozumieniu z Radą Nadzorczą, zdecydował po pierwszej turze rozmów przyznać miejsce Avii, oraz spotkać się jeszcze raz z zarządami klubów z Białegostoku i Sulęcina. Zdecydowano także, że klub z Rząśni nie będzie brany już pod uwagę przy awansie do rozgrywek w sezonie 2020/2021. Do wspomnianych spotkań i rozmów z klubami z Białegostoku oraz z Sulęcina doszło 15 czerwca, w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. w Warszawie. Po wysłuchaniu przedstawicieli obu klubów Zarząd PLS podjął jednomyślnie decyzję o dopuszczeniu obu drużyn do TAURON 1. Ligi w sezonie 2020/2021.

Prezentacje obu klubów wypadły bardzo dobrze i profesjonalnie. Klub z Sulęcina pod względem wiarygodności oraz rzetelności jego pracy został oceniony bardzo wysoko. Z kolei nowy ośrodek z Białegostoku ma bardzo duży potencjał, który może być świetnie wykorzystany dla dobra naszych rozgrywek. Patrząc na entuzjazm, zapał i wolę walki obu klubów, nie można było podjąć innej decyzji, bez krzywdzenia którejś ze stron i odbierania jej szans na rozwój czy pozyskiwanie nowych sponsorów. Zarząd nie chciał skrzywdzić któregoś z klubów z powodu kłopotów, których www.pls.pl nam wszystkim dostarczyła pandemia. Jednocześnie Zarząd PLS liczy, że prezesi klubów TAURON 1. Ligi podzielają taką argumentację, opartą w jak największym stopniu o ducha sportu. W najbliższym czasie zostanie do Państwa przesłany projekt nowego kalendarza oraz systemu rozgrywek. W przypadku, gdyby któraś z pozostałych drużyn nie przystąpiła do rozgrywek sezonu 2020/2021, wrócimy do systemu z 14 drużynami. Decyzja Zarządu PLS została podjęta w trybie pilnym, gdyż do 15 czerwca kluby muszą zgłosić się do naszych rozgrywek.

Dodaj komentarz