STS OLIMPIA SULĘCIN

Chcąc aby nasza drużyna ciągle się rozwijała, dodawajmy im energii z trybun – wywiad z Marcinem Dregerem

Nie od dziś wiadomo, że kibic podczas meczu to dodatkowy zawodnik. Poznajcie zatem jednego z naszych – Marcin Dreger – od lat zdziera gardło dla Olimpii, z dumą ubrany w żółto-niebieskie barwy.

Życzymy miłej lektury!

24 sierpnia 2020 roku sformalizowany został Klub Kibica Olimpii Sulęcin. Skąd pomysł na ten krok?

Kibice w Sulęcinie od zawsze byli na hali, serduchem oraz gardłami wspierali drużynę. Wraz z awansem do pierwszej ligi, coś trzeba było zmienić. Inne kluby pierwszoligowe mają sformalizowane kluby kibica, więc i u nas narodził się taki pomysł. Nie jest to klub w formie stowarzyszenia, ale posiada swój regulamin i deklaracje członkowskie, a to pozwala na uregulowanie pewnych zachowań oraz przywilejów płynących z członkostwa. Faktem jest, że im więcej członków, tym więcej pomysłów i możliwości ich realizacji. Także zachęcam do wstąpienia do Klubu Kibica Olimpii Sulęcin. Razem możemy go ciągle rozwijać!

Jaka jest Twoja historia związana z Olimpią Sulęcin?

W młodzieńczych latach grałem w siatkówkę – w kadetach i trochę w III lidze. Przez pewien czas nie byłem obecny na hali ze względów osobistych, jednak pasja moich synów do siatkówki przypomniała mi te emocje płynące z boiska. Stąd z miłą chęcią i podwojoną energią wróciłem na halę jako kibic i jestem pewien, że tu zostanę.

Jak Klub Kibica radził sobie w zeszłym sezonie, podczas lockdownu?

Byliśmy obecni na każdym meczu w formie online. Śledziliśmy wszystkie punkty na istniejących transmisjach. Łączyliśmy się na czatach, tak wzajemnie wspieraliśmy i kibicowaliśmy. Nie zastąpi to jednak w żaden sposób kibicowania na żywo.

Dlaczego warto uczestniczyć w meczach? Jak zachęciłbyś mieszkańców naszego miasta i okolic do kibicowania podczas meczów domowych?

W województwie lubuskim jesteśmy jedynym zespołem pierwszoligowym i mamy się czym pochwalić. Dodatkowo jesteśmy najmniejszym miastem spośród pierwszoligowych zespołów. Powinniśmy być dumni z naszej drużyny i wspierać ją w każdym meczu. Jest to doskonała promocja naszego miasta. Kibice zawsze są potrzebni zawodnikom i dodają im skrzydeł w trudnych momentach. Chcąc aby nasza drużyna ciągle się rozwijała, dodawajmy im energii z trybun. #RazemNajsilniejsi

Czy Klub Kibica szykuje coś wyjątkowego na pierwszy mecz domowy w tym sezonie?

Rozpoczęcie sezonu zawsze jest hucznym wydarzeniem. Teraz też tak będzie, ale póki co zostawmy to w tajemnicy.

Co przwda liga się jeszcze nie rozpoczęła, ale jako przedstawiciel Klubu Kibica na pewno masz pewne wnioski i przemyślenia- co sądzisz o grze nowej drużyny, jakie wnioski po dwumeczu z Netzhoppers KW?

Skład Olimpii bardzo się zmienił w tym sezonie. 90% składu to nowi, młodzi zawodnicy, którzy potrzebują jeszcze czasu na wspólne zgranie. Dwumecz pokazał potencjał zawodników i napawa optymizmem. Wiele pracy jeszcze przed zespołem, ale mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za nadchodzący dużymi krokami sezon.


Z Marcinem Dregerem rozmawiała Katarzyna Nowak.

fot. Sulecin24.pl / M.Dębowski

Dodaj komentarz