STS OLIMPIA SULĘCIN

2 ważne punkty w meczu z SMS PZPS Spała

SMS PZPS Spała przegrała z Olimpią Sulęcin 2:3 (26:28, 25:19, 19:25, 25:21, 13:15) w meczu 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozgrywanej awansem. MVP został wybrany Grzegorz Turek.

Spalska młodzież nie wygrała w rundzie zasadniczej jeszcze żadnego spotkania. Należy jednak podkreślić, że na swoim terenie są bardzo niewygodnym i groźnym przeciwnikiem. Sulęcinianie natomiast jeśli chcą sobie zapewnić bezpieczną lokatę na koniec rozgrywek muszą zdobywać punkty i wygrywać mecze.

– Ten mecz po prostu trzeba wygrać – powiedział Łukasz Chajec, trener Olimpii przed pierwszym gwizdkiem.

Pierwsza partia spotkania lepiej zaczęła się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 9:4. Zawodnicy SMS PZPS utrzymywali bardzo dobry poziom atak. Goście jednak cierpliwie odrabiali straty 12:16. Najbardziej zacięta była końcówka, w której sulęcinianie zdobywali punkty seriami 24:24. Ostatecznie to przyjezdni zachowali chłodną głowę przechylać szalę na swoją stronę 28:26.

W drugim secie podopieczni Sebastiana Pawlika wyciągnęli wnioski. Do stanu 9:9 gra była równa. Następnie gospodarze zaczęli budować swoją przewagę 18:13. Utrzymali odpowiednią koncentrację do końca tej partii i pewnie wygrali do 19.

W kolejnych dwóch partiach szala zwycięstwa przechylała się na stronę gości, a następnie gospodarzy. W wyniku decydowały końcówki, w których najpierw więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Olimpii, a następnie SMS PZPS.

Zwycięzcę niedzielnego meczu wyłonił tie-break. Ten set był dość równy. W ostatnich akcjach górę wzięło doświadczenie przyjezdnych. Mecz zakończył błąd w polu serwisowym Igora Rybaka.

Źródło: Tauron1.Liga