STS OLIMPIA SULĘCIN

Ważne zwycięstwo z Mickiewiczem Kluczbork

Olimpia Sulęcin pokonała Mickiewicz Kluczbork 3:2 (18:25, 25:22, 25:19, 17:25, 15:11) w meczu 24. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Igor Subotić. To udany rewanż sulęcinian bowiem pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną kluczborczan 3:0.

W tym sezonie Olimpia przeplata dobre mecze słabszymi. przed pierwszym gwizdkiem z dorobkiem 26 punktów zajmowali bezpieczną 12. lokatę. Nie zmienia to faktu, że nie mogą być jeszcze pewni utrzymania. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało oprócz tego sobotniego meczu jeszcze sześć spotkań. Nikt nie ma wątpliwości, że faworytem tego starcia byli kluczborczanie, którzy zajmowali wysoką 4. pozycję w tabeli.

W tym sobotnim starciu szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Pierwszą partię wygrali goście, którzy dobrze zagrywali i utrzymywali dobrą skuteczność w pierwszej akcji. Premierową odsłonę meczu skutecznym atakiem ze środka zakończył Arkadiusz Olczyk 25:18,

Set numer dwa i trzy należał już do sulęcinian. Kluczowe były końcówki partii, w których nerwy na wodzy utrzymali gospodarze. W ataku bardzo dobrze spisywał się Fabian Leitermeier i Igor Subotić. Olimpia wygrała sety odpowiednio do 22 i 19.

W czwartym secie ponownie rytm gry dyktowali przyjezdni. W ich szeregach na pochwałę za grę w pełni zasłużył Janusz Górski i Mateusz Linda. Mickiewicz małym nakładem sił wygrał do 17.

Tie-breaka dużo lepiej zaczęli sulęcinianie. W polu serwisowym dobrze się spisywał Seweryn Lipiński 6:2. Podopiecznym Mariusza Łysiaka nie można było odmówić waleczności. Jednak do końca tej partii warunki gry dyktowali gospodarze. Mecz skutecznym atakiem zakończył Subotić 15:11.

Źródło: Tauron1. Liga