STS OLIMPIA SULĘCIN

Co za emocje! Ważna wygrana z Siedlcami

Olimpia Sulęcin pokonała PSG KPS Siedlce 3:2 (17:25, 23:25, 32:30, 25:22, 19:17) w zaległym meczu z 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Seweryn Lipiński, który zdobył 21 punktów

Gospodarze znajdują się jeszcze w strefie zagrożonej spadkiem, choć nad czternastym KRISPOLEM Września mają już osiem punktów przewagi. Siedlczanie jeszcze mają szanse na grę w play offach. Dla obu drużyn był to trudny mecz i bardzo ciekawy dla kibiców. Emocjami można obdzielić co najmniej dwa spotkania.

Siedlczanie mieli piłki meczowe w trzecim i piątym secie. Za pierwszym razem nie wykorzystali szansy zdobycia kompletu punktów. W trzeciej partii długo przegrywali m.in. 15:11 oraz 20:17. Jednak odrobili straty i doprowadzili do gry na przewagi ostatecznie przegrywając 30:32.

W tie breaku Olimpia również długo prowadziła m.in. 3:0, 6:4 i 12:10. PSG KPS zdobył w serii cztery punkty i zawodnicy tego zespołu nie potrafili skończyć akcji i znowu przegrali na przewagi. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy rozpoczęli bardzo dobrze. Pewnie wygrali pierwszego seta. W drugim gra długo była wyrównana (19:19). W końcówce Olimpia uzyskała przewagę 22:20, ale siedlczanie dobrze zagrali końcówkę. Wydawało się, że zmierzają do końcowego sukcesu. Jednak walcząca o punkty Olimpia potrafiła odwrocić losy rywalizacji i po prawie trzech godzinach walki zwyciężyła.

Źródło: Tauron1. Liga