STS OLIMPIA SULĘCIN

Olimpia pokonana w Bydgoszczy

BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonał Olimpię Sulęcin 3:0 (25:15, 25:11, 25:8) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To drugie zwycięstwo bydgoszczan w rundzie zasadniczej. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną siatkarzy znad Brdy 3:2. Gospodarze od początku dyktowali rytm gry. Małym nakładem sił zwyciężyli w trzech partiach. MVP został wybrany Paweł Cieślik.

Bydgoszczanie cały czas mają jeszcze szanse na poprawienie swojej pozycji wyjściowej przed fazą play off. Sulęcinianie z koei w ostatniej kolejce zapewnili sobie utrzymanie na parkietach 1. Ligi. Przed pierwszym gwizdkiem jedno jest pewne – żaden z zespołów nie złoży broni, tym bardziej, że pierwsze starcie zakończyło się dopiero po pięciosetowym boju.

Siatkarze z Bydgoszczy bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Szybko narzucili rywalom swój rytm gry 14:11. Ręki w ataku nie zwalniał Damian Wierzbicki oraz Maciej Krysiak. Na niewiele pomogły pojedyncze udane zagrania Grzegorza Turka czy Serweryna Lipińskiego. BKS Visła Proline małym nakładem sił wygrała tę premierową odsłonę spotkania do 15.

Podopieczni Michala Masnego poszli za ciosem. W secie numer dwa dzięki mocnej zagrywce wyszli na prowadzenie 4:1 i 6:2. Zawodnicy z Sulęcina nie potrafili znaleźć sposobu, żeby zatrzymać rozpędzonych rywali 6:16. Na niewiele zdały się przerwy na żądanie trenera Łukasza Chajca. Gospodarze bardzo pewnie wygrali tego seta 25:11.

Zawodnicy znad Bryd w trzeciej odsłonie sobotniego spotkania poszli za ciosem. Nie dali rywalom żadnych szans na nawiązanie jakiejkolwiek walki. W szeregach bydgoszczan nie do zatrzymania był Paweł Cieślik. BKS Visła Proline pewnie wygrała trzeciego seta do 8, a mecz zakończył błąd w ataku Fabiana Leitermeiera.

Źródło: Tauron1. Liga