STS OLIMPIA SULĘCIN

Udany rewanż BAS Białystok

Olimpia Sulęcin przegrała z BAS Białystok 0:3 (23:25, 17:25, 17:25) w meczu 29. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Michał Witkoś. To udany rewanż białostoczan. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną sulęcinian 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny były już pewne, że zachowują bezpieczną lokatę, która daje im prawo gry w kolejnym sezonie na pierwszoligowych parkietach. Jednak cały czas obie ekipy mają jeszcze szansę poprawić swoją lokatę w tabeli.

Podczas środowego meczu najbardziej wyrównana była pierwsza partia spotkania. W ataku nie do zatrzymania był Jędrzej Goss. BAS utrzymał koncentrację w ostatnich akcjach i rozstrzygnął premierową odsłonę na swoją stronę 25:23.

Białostoczanie podbudowani wygraną poszli za ciosem. W kolejnych dwóch setach bardzo szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry. Dość pewnie wygrali te parie do 17, zapisującym tym samym na swoim koncie kolejne zwycięstwo za trzy punkty i przypieczętowując swoje utrzymanie na pierwszoligowych parkietach.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102602.html#pktvspkt 

statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102602.html#stats 

Źródło: Tauron1. Liga

fot. Artur Pawlik