STS OLIMPIA SULĘCIN

Ostatni mecz fazy zasadniczej

PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonał Olimpia Sulęcin 3:0 (25:17, 25:16, 25:18) w meczu 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn kończącym rundę zasadniczą sezonu 2022/23. MVP został wybrany Kamil Kosiba. Świdniczanom po raz drugi w tegorocznych rozgrywkach udało się pokonać sulęcinian. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną siatkarzy Avii 3:1. Drużyna ze Świdnika zagra w fazie play off.

Siatkarze PZL LEONARDO Avii przed pierwszym gwizdkiem byli pewni gry w fazie play off. Sulęcinianie również ze spokojem podchodzili do tego starcia. Dwa tygodnie temu zapewnili sobie utrzymanie na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. warto jednak zaznaczyć, że zespół gości ma jeszcze szanse awansować w ligowej tabeli, ale warunek jest jeden musi wygrać to starcie.

– Skupiamy się głównie na sobie. Chcemy przede wszystkim wygrać mecz przed własną publicznością i zakończyć rundę zasadniczą zwycięstwem, co zbuduje morale przed play offami. Wiemy, że Olimpia Sulęcin ma swoje problemy, ale w ogóle na to nie patrzymy. Oni przyjechali bez presji, a wiadomo, że z takim zespołami gra się różnie. Jak im gra załapie, to może być ciężko, ale jak gra im się posypie, to nie ma praktycznie meczu. Dlatego na treningach skupiamy się tylko na sobie, a gdzieś z tyłu głowy mamy już play offy. Ciężki, gorący okres, ale po to się gra cały sezon żeby w nich wystąpić – powiedział Jakub Guz, trener Avii.

Początek spotkania był dość równy. Do stanu 11:11 żadnej z drużyn nie udało się na dłużej zbudować bezpiecznej przewagi. Dopiero w połowie seta przyjezdni zaczęli mieć problemy z przyjęciem serwisów Mateusza Siwickiego 11:16. Do tego świdniczanie nie zwalniali ręki w ataku – Kamil Kosiba oraz Maciej Walczak. PZL LEONARDO Avia pewnie wygrała premierową odsłonę do 17. Seta punktowym atakiem zakończył Kosiba.

Set numer dwa to kopia wcześniejszego. Tym razem do stanu 10:10 zespoły grały puntk za punkt. Następnie swoją przewagę zaczęli budować gospodarze. Punktowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Małym nakładem sił wygrali do 16.

W trzecim i zarazem ostatnim secie podopieczni Jakuba Guza od początku do końca kontrolowali sytuację na parkiecie. Nie dali wielu szans rywalom na nawiązanie równorzędnej walki. Pewnie wygrali tę partię do 18.

PZL LEONARDO Avia Świdnik w rundzie zasadniczej wygrała siedemnaście spotkań i zgromadziła na swoim koncie 53 punkty. W ligowej tabeli została sklasyfikowana na 7. lokacie i uzyskała prawo gry w fazie play off. W I rundzie świdniczanie zmierzą się z Exact Systems Norwid Częstochowa.

Olimpia Sulęcin natomiast zwyciężyła w jedenastu spotkań na trzydzieści. Zebrała łącznie 33 punkty i uplasowała się na bezpiecznej 13. lokacie.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102612.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102612.html#stats 

Źródło: Tauron1Liga

Fot. Jan Mazur