STS OLIMPIA SULĘCIN

Była walka, ale 3 punkty wracają do Kluczborka

Olimpia Sulęcin przegrała z KKS Mickiewiczem Kluczbork 1:3 (25:19, 17:25, 23:25, 22:25) w meczu drugiej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Mateusz Linda.

Olimpia zainaugurowała dzisiaj rozgrywki. Spotkanie z pierwszej kolejki z Gwardią Wrocław zostało przełożone. Niestety, pierwsze spotkanie przed własną widownią nie było udane. Gospodarze walczyli, ale górę wzięły większe umiejętności i doświadczenie Mickiewicza.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando gospodarzy. Prowadzili oni m.in. 4:1 oraz 13:10. Ich wyższość nie podlegała dyskusji. Siatkarze Olimpii grali bardzo ambitnie, chcąc jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Później było już gorzej.

Druga partia to był już zupełnie inny obraz gry. Goście przypomnieli, że w poprzednim sezonie należeli do czołówki rozgrywek. Ich przewaga była wyraźna od pierwszych do ostatnich piłek. Mateusz Linda przypomniał, że w sezonie 2022/23 należał do wyróżniających się graczy TAURON 1.Ligi Mężczyzn. Goście zaserwowali pięć asów przy ośmiu błędach. Gracze Olimpii mylili się sześć razy przy zerowym dorobku na zagrywce.

Set numer trzy i cztery to była zacięta walka, w której ostatnie słowo należało do zespołu gości. W trzeciej partii objęli oni prowadzenie 5:1 oraz 7:4. Następnie gra się wyrównała i walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Podobnie było w czwartym secie, w którym mieliśmy m.in. wyniki 17:17 oraz 20:21. KKS Mickiewicz objął prowadzenie 22:20 i utrzymał przewagę do końca. Mateusz Linda zdobył 27 pkt i w tym miał 2 asy oraz 4 bloki.

źródło: Tauron1.Liga