STS OLIMPIA SULĘCIN

To będą 20 derby o stawkę. Gramy o fotel lidera.

Pojedynki derbowe pomiędzy Olimpią a Orłem mają bardzo długą historię. Licząc jedynie mecze o stawkę na szczeblu centralnym (od sezonu 2005/2006 i pojedynków w I lidze) – z międzyrzeczanami mierzyliśmy się aż dziewiętnastokrotnie – z czego siedmiokrotnie w sezonie 2005/2007, gdy w półfinale rozgrywek lepszy okazał się Orzeł, który tamten sezon zakończył awansem do pierwszej ligi.

Co ciekawe to właśnie w fazie play-off sezonu 2006/2007 Olimpia przegrała z Orłem u siebie po raz ostatni. Łącznie w dziewiętnastu pojedynkach dwunastokrotnie zwyciężyła Olimpia (6 razy po tie-breaku), a siedmiokrotnie Orzeł (1 tie-break).  Tylko trzy mecze zakończyły się wygraną któregoś z zespołów do zera (2x Olimpia, 1x Orzeł).

O to, jakie będzie dzisiejsze spotkania zapytaliśmy Damiana Sławiaka – kapitana Olimpii:
“Mecz na pewno będzie zacięty jak to na derbowe spotkania przystało. Oba zespoły w tym sezonie mają mocny skład ale nie da się ukryć,  że wszyscy się znamy od lat więc raczej niczym się nie zaskoczymy. Mam nadzieję że po tym meczu wrócimy na fotel lidera a ludzie będą zadowoleni, że spędzili niedzielne popołudnie dopingując Olimpię.”
Także libero naszej drużyny – Maciej Sas – potwierdza: “Chcemy wrócić na pierwsze miejsce i pokazać, że jesteśmy lepsi, tym bardziej, że to spotkanie derbowe”.

Jak pokazuje doświadczenie, emocji w tym meczu nie powinno zabraknąć. A walka o fotel lidera jest bardzo możliwa. Stal Grudziądz po tie-breaku pokonała będące na drugim miejscu w tabeli Wilki Wilczyn, więc ew. wygrana za trzy punkty pozwoli Olimpii wrócić na pierwsze miejsce w tabeli.

Aktualna tabela rozgrywek dostępna jest tutaj.

Zapraszamy na mecz!

STS Olimpia Sulęcin – GBS Bank Orzeł Międzyrzecz  – niedziela, godzina 17.00
Bilety: 5 zł / 3 zł
Hala Sportowa LO im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

#RazemNajsilniejsi

Dodaj komentarz