STS OLIMPIA SULĘCIN

Kolejne trzy punkty na koncie lidera

Lider grupy I  II ligi mężczyzn, zespół Olimpia Sulęcin, pokonała 3:1 WOMIX NTS Trójka Nakło. Sulęcinianie mimo błędów popełnianych w grze, kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń od drugiego seta i odnieśli kolejne zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Gospodarze wystąpili bez swoich dwóch podstawowych graczy, Damiana Sławiaka i Mateusza Lipeckiego. Mimo to początek pierwszego seta należał w kilku udanych akcjach do sulęcinian. Prowadząc 5:2. Jednak błędy w odbiorze i ataku, pozwoliły gościom doprowadzić do remisu 5:5, a następnie 6:6 i 7:7. Atak ze środka M. Gniota i mamy punkt przewagi. Skuteczny atak Adriana Kopija daje wynik 9:7. Jednak błędy po obu stronach boiska przynoszą punkty obu drużynom i w zasadzie bardzo wyrównane widowisko. Skuteczny atak Janasa i autowe zagrania Nakła dają nam wynik 14:11. Błąd w polu zagrywki gospodarzy, a następnie skuteczny atak Janasa i zdobywamy kolejny punkt. Jednak zmotywowani goście również odrabiają straty i doprowadzają do remisu 18:18. O przerwę prosi trener Chajec, która zdecydowanie mobilizuje naszych siatkarzy i prowadzą 20:18 po skutecznym ataku Wojtka Janasa. Nieporozumienia w drużynie gospodarzy skutkują wynikiem 20:21. W tym momencie szkoleniowiec sulęcinian decyduje się na zmianę i na pozycji rozgrywającego Macieja Stefaniaka, zastępuje Arkadiusz Romańczuk. Autowe zagrywki, błędy w obronie gospodarzy oraz skuteczne ataki Trójki Nakło przynoszą nieoczekiwanie przegraną w pierwszym secie 23:25.

Drugi set to dość wyrównany początek do stanu 5:5. Potem zablokowany Janas, niesiona piłka po stronie gospodarzy i mamy wynik 5:7. Jednak skuteczne dwie kolejne akcję pozwalają odrobić straty Olimpii. Niestety nie na długo cieszymy się skutecznością akcji, ponieważ zepsute zagrywki, błędy w ataku to kolejne oddane punkty gościom, którzy prowadzą 8:10. Żółta kartka dla Macieja Stefaniaka i błędy własne przynoszą wynik 8:11. O przerwę  prosi trener Łukasz Chajec, aby uspokoić oraz zmobilizować drużynę do walki w tym secie o zwycięstwo. Kolejny skuteczny atak i Nakło zdobywa 12 punkt. M. Gniot, A. Kopij i A. Romańczuk potrójnym blokiem przełamują złą passę i powoli sulęcinianie odzyskują wiarę w siły swojej drużyny. Przy stanie 10:13, Piotr Trojan zdobywa 11 i 12 punkt.  Jednak zatrzymany blokiem T. Kowalski, błędy w obronie i goście ponownie zdobywają przewagę 12:15. Jednak autowa zagrywka po stronie Nakła i skuteczny w ataku Janas doprowadza do remisu 15:15. Jeszcze jednopunktową przewagę zdobywają goście po błędzie zagrywki, aby następnie już oddać do końca seta prowadzenie sulęcinianom. Skuteczny atak P. Zarębskiego, nieporozumienie po stronie NTS Trójki, a następnie as serwisowy Olimpii skutkuje dwupunktową przewagą gospodarzy 18:16. Dzięki mobilizacji i skutecznym akcjom nasi zawodnicy wychodzą na prowadzenie 24:19. A skuteczny atak „z krótkiej” P. Trojana kończy tego seta 25:19.

Początek trzeciego seta to, dość nieoczekiwane dla kibiców gospodarzy, prowadzenie 2:4 WOMIX NTS-u Trojki Nakło. Do stanu 11:11 to w zasadzie gra punkt za punkt z lekką przewagą gości. Przy stanie 12:11 o przerwę prosi trener przyjezdnych, jednak to dzięki temu Olimpia łapie wiatr w żagle i zdobywa kolejne punkty blokiem i atakiem. Sulęcinianie prowadząc 22:13, niestety tracą kilka kolejnych punktów przez błędy w zagrywce, autowe ataki. Ostatecznie set kończy skutecznym atakiem Adrian Kopij 25:18.

Mimo udanego początku, Olimpia popełnia kilka błędów własnych i czwarty set na podobieństwo poprzednich rozpoczyna się od gry punkt za punkt i remisu przy stanie 5:5. Następnie przewagę obejmuje Nakło, które wykorzystuje słabszą formę sulęcinian i prowadzi 8:10. Potem kolejny remis 10:10 i tak do stanu 14:14. Sulęcinianie biorą się jednak w garść i skutecznie punktują przeciwnika 17:15. Potem mamy jeszcze jedne remis 17:17. Skuteczne ataki Kopija, Zarębskiego i blok Trojana pozwalają na przewagę 23:18. Błąd odbioru po stronie Olimpii to 19 punkt gości. Skutecznie 24 pkt zdobywa P. Zrębski. Błąd w polu zagrywki gospodarzy i mamy 24:20, autowe ataki naszych zawodników i Nakło zdobywa dwa kolejne punkty. Jednak mobilizacja Zarębskiego w ataku pozwala odnieść zwycięstwo Olimpii Sulęcin w 4 secie 25:22 i całym meczu 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu zostaje rozgrywający gospodarzy Arkadiusz Romańczuk.

Olimpia Sulecin – WOMIX NTS Trójka Nakło 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:22)