STS OLIMPIA SULĘCIN

Dwumecz w Sulęcinie dla Olimpii. Jesteśmy w kolejnej rundzie.

Wczoraj, 04.03.2017 r. ruszyła I runda Play-off, w której sulęcinianie podjęli w dwumeczu UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Oba spotkania odbyły się w Hali Sportowej I LO w Sulęcinie. Wczorajsze gładkie zwycięstwo 3:0 (25:16 25:20 25:19) OLIMPII to dobra gra całego zespołu, świetna obrona i skuteczne ataki oraz gra blokiem.

MVP sobotniego meczu został Maciej Sas, nasz libero!!!

W niedzielnym meczu od skutecznych akcji rozpoczął pierwszego seta Wojciech Janas i Mateusz Lipecki, którzy wyprowadzili zespół na prowadzenie 3:1. Po kilku udanych akcjach Kołobrzegu mamy doskonałą grę blokiem w wykonaniu T. Kowalskiego i M. Gniota, mamy 5:3, kolejny blok sulęcinian przynosi 6 punkt. Olimpia zdobywa kolejne punkty, as serwisowy T. Kowalskiego 9:5 i z akcji na akcję przewaga rośnie, mamy wynik 11:6. Udany atak ze środka M. Gniota, następnie blok D. Sławiaka i W. Janasa, potem atak M. Lipeckiego i wynik na tablicy świetlnej wskazuje 14:6. O czas prosi trener gości, jednak nie wytrąca to z dobrych akcji sulęcinian, którzy swoją skutecznością zdobywają kolejne punkty. D. Sławiak atakiem ze środka zdobywa 21 punkt dla gospodarzy, a następnie dobre bloki i ataki Sławiaka, Lipeckiego oraz widowiskowy blok M. Gniota i
T. Kowalskiego przyczyniają się do łatwej wygranej w pierwszym secie 25:10.

Druga partia rozpoczyna się od dobrych akcji Olimpii i powiększającej się przewagi. Prowadzimy 11:5 i kilka nieudanych akcji wprowadza na boisku gospodarzy lekki chaos, który umożliwia gościom doprowadzenie do remisu, a nawet przewagi. Błędy, które wkradają się po stronie Olimpii, pozwalają prowadzić zawodnikom trenera Waldemara Pankiewicza 16:18, 17:19, a po autowym bloku nawet 17:20. O czas prosi wówczas trener Chajec, był to dobry moment do zmotywowania zawodników, którzy szybko odrabiają straty i mamy 19:20. Niestety kolejne akcje to błędy własne sulęcinian i skończone ataki Kołobrzegu, co znowu powoduje, że przewaga rośnie, mamy 20:23 i wydawałoby się, że przegrany set. Jednak zepsuta zagrywka zawodnika gości, as serwisowy
P. Zarębskiego i mamy 22:23. Kołobrzeg zdobywa atakiem 24 punkt. Jednak do gry powracają zawodnicy Sulęcina i mamy 23:24. Skuteczny atak T. Kowalskiego, potem blok tego zawodnika i M. Gniota i mamy 24:24. Czas dla gości, a po przerwie w ataku M. Gniot zdobywa 25 punkt. Seta kończy asem serwisowym D. Sławiak 26:24.

Trzeci set przebiegał zdecydowanie pod dyktando zawodników trenera Łukasza Chajca. Przewaga rosła od początku znakomitymi akcjami Olimpii i błędami gości. Prowadziliśmy 4:1, a następnie po udanych akcjach T. Kowalskiego i jego asach serwisowych mamy 10:4. Błędy w polu zagrywki obu drużyn, dotknięcie siatki i atak w antenkę, mamy wynik 14:6. Kilka skutecznych akcji po obu stronach siatki i jest 15:9. Ataki M. Lipeckiego i T. Kowalskiego, mamy 17:10. Błędy gości i skuteczne akcje Olimpii, doskonała gra M. Gniota, T. Kowalskiego oraz D. Sławiaka prowadzimy 23:13. Pojedynczy blok D. Sławiaka i zdobywamy 24 pkt. Zepsuta zagrywka i błąd obrony w polu, skutkuje jeszcze dwoma punktami na koncie Kołobrzegu. Autowa zagrywka UKS OPP Powiat Kołobrzeski kończy seta i cały mecz 3:0 (25:10, 24:26, 25:15).