STS OLIMPIA SULĘCIN

Olimpia zrewanżowała się za pierwszą rundę.

Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:21, 25: )

KPS Siedlce: Antosik, Dobosz, Gibek, Kowalczyk, Sterna, Gałązka, Januszewski

Olimpia Sulęcin: Kordysz, Zarębski, Woroniecki, Hunek, Konieczny, Linda, Dzierżyński

I SET:

Pierwszy punkt zdobywa zawodnik KPS Siedlce, Kowalczyk atakiem obija sulęciński blok. Zablokowany Kordysz i tracimy 2 punkt na konto gości. M. Linda zdobywa pierwszy punkt dla STS-u. Kowalczyk z prawego skrzydła zdobywa 3 punkt dla KPS-u. Błąd rozegrania po stronie Olimpii, jest 1:4. M. Linda z prawego skrzydła zdobywa 2 pkt. Kowalczyk popełnia błąd w polu zagrywki i jest 3:5. 2 punkty z rzędu zdobywają goście. Przy stanie 3:7 o czas prosi Ł. Chajec. Zablokowany M. Kordysz i tracimy 8 pkt. Błąd dotknięcia siatki popełniają goście, jest 4:8. Olimpia wykorzystuje przechodzącą piłkę, zdobywając 5 pkt. Kowalczyk z prawego skrzydła zdobywa 9 pkt. M. Kordysz skutecznym atakiem zdobywa 6 pkt. Mimo skutecznej obrony K. Woronieckiego i wydawałoby się skutecznej akcji, po bloku tego zawodnika piłka wychodzi w aut, tracimy punkt. Przy stanie 7:10 K. Woroniecki zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki. Odrabiamy starty jest 8:10. Zatrzymany blokiem M. Kordysz, tracimy punkt 8:11. Błąd w ataku popełnia zawodnik KPS Siedlce, jest 9:11. Gałązka zdobywa 12 pkt. Konieczny ze środka zdobywa 10 pkt. Sterna środkowy drużyny gści zdobywa 13 pkt. Autowa zagrywka Kowalczyka i jest 11:13. Ten sam błąd popełnia M. Linda, zawodnik Olimpii Sulęcin, jest 11:14. P. Zarębski z lewego skrzydła zdobywa atakiem 12 pkt. Niestety nieskuteczny blok A. Hunka i M. Kordysza, tracimy kolejne punkty. Autowa zagrywka KPS Siedlce i jest 13:15. Blok K. Woronieckiego skutkuje 14 pkt na koncie Olimpii. Hunek popełnia błąd w polu zagrywki, jest 14:16. Skuteczna akcja gospodarzy i jest 15:16. Niestety nieskuteczna obrona Sulęcina, 15:17. Konieczny ze środka zdobywa 16 pkt. Przy stanie 17:18, Olimpia popełnia błąd dotknięcia siatki i jest 17:19. Za Kowalczyka i Antosika wchodzi Wiczkowski i Iglewski. Wiczkowski popełnia błąd w polu zagrywki, jest 18:19. Za K. Woronieckiego wchodzi G. Turek na podwyższenie bloku. M. Linda popisuje się punktową zagrywką, mamy remis , po 19. O czas prosi W. Chwastyniak, trener KPS Siedlec. Hunek z Turkiem podwójnym blokiem zdobywają 20 punkt. Powrotna zmiana w KPS Siedlce, na zagrywce M. Linda. Ze środka Sterna zdobywa 20 pkt dla gości. Za M. Lindę wchodzi Sz. Bereza. Hunek ze środka w pięknym stylu zdobywamy 21 pkt. Błąd w ataku popełnia Kowalczyk, posyłając piłkę daleko w aut, 22:20. O czas ponownie prosi Chwastyniak. Chwila wyrównanej walki obu zespołów i jest 23:22. Przy stanie 24:22 zmiana powrotna w zespole Olimpii. Konieczny ze środka zdobywa 25 punkt i kończymy wygraną seta.

II SET:

Kordysz doskonałym atakiem z lewego skrzydła zdobywa pierwszy punkt dla sulęcinian. As serwisowy K. Woronieckiego i prowadzimy 2:0. Gałązka ze środka zdobywa 1 punkt dla Siedlec. Kowalczyk atakiem zdobywa 2 pkt. Mamy moment wyrównanej walki. Konieczny przebija delikatnie piłkę na drugą stronę, zdobywając kolejny punkt, jest 4:4. 4:5 po nieporozumieniu po stronie Olimpii. Zepsuta zagrywka gości i mamy kolejny remis, 5:5. 6:5 po udanej akcji sulęcinian. Podwójny sulęciński blok Hunek-Zarębski, zdobywamy 7 pkt. Nieporozumienie po stronie gości, skutkuje 8 pkt dla STS-u. O czas prosi W. Chwastyniak, trener gości. Autowa zagrywka M. Lindy, tracimy punkt, 8:6. Skutecznie w ataku P. Zarębski, 9:6. Błędy Olimpii skutkują punktami dla gości, 9:8. M. Linda zablokowany potrójnym blokiem, goście doprowadzają do remisu, po 9. 9:10 po błędach w obronie, o czas prosi Ł. Chajec. M. Linda w skutecznym ataku zdobywa 10 pkt. 11 pkt dla gości po ataku ze środka. Autowa zagrywka KPS-u, mamy remis po 11. Konieczny kończy przechodzącą piłkę, jest 12:11. Skuteczny blok duetu Konieczny – Linda i zdobywamy 13 pkt. Kolejne 14 oczko po udanej akcji dla Olimpii. Dwie skuteczne akcje przeciwnika doprowadzają do stanu 14:13. Punkt 15 po ataku M. Lindy dla Olimpii. Rewanżuje się zespół z Siedlec i jest 16:13. Po skutecznej akcji w ataku zdobywamy 16 punkt. D. Dobosz skutecznie atakuje i punkt na koncie przeciwnika. Kolejny skuteczny atak Lindy, Olimpia prowadzi 17:15. Kowalczyk przebija blok Sulęcinian i zdobywa 16 punkt dla zespołu gości. Myli się przeciwnik, piłka w siatce i punkt dla Olimpii. Kolejna udana akcja po stronie Siedlec i prowadzimy 18:17. Nieudany atak Kordysza i oczko remisowe dla Siedlec 18:18. Atak Grzegorza Turka wyprowadza Olimpię na prowadzenie. Długa wymiana, dynamiczna akcja zakończona punktem dla Siedlec i kolejny remis 19:19. Błąd dotknięcia siatki, wychodzimy na prowadzenie 20:19. Kowalczyk skutecznie w ataku i znów remis 20:20. Iglewski zagrywa w siatkę i tym samym na naszym koncie punkt 21. Mylą się środkowi Siedlec i kolejny 22 punkt dla Olimpii. Kowalczyk skutecznie atakuje i zdobywa punkt dla swojej drużyny. Piłka w siatce po stronie Siedlec i punkt dla Olimpii 23:21. Skuteczny blok A. Hunka prowadzi do piłki setowej 24:21. Potrójny blok Olimpii kończy II set wynikiem 25:21.

 

Set III

Pierwsze 2 punkty na koncie KPS Siedlce rozpoczynają III set. Złą passę przełamuje skutecznym atakiem M. Linda. Autowa zagrywka M. Kordysza i tracimy kolejny punkt 1:3. Przeciwnik myli się i mamy 2:3. Błąd przyjęcia Olimpii 2:4 prowadzi zespół z Siedlec. Skutecznym atakiem M. Linda, a zaraz potem pojedynczym blokiem Hunek zdobywają dla nas kolejne 2 punkty i wyrównują wynik 4:4. Następna udana akcja dla Olimpii i mamy 5 punkt. As serwisowy Lindy zwiększył naszą przewagę 6:4. Tym razem piłka w siatce i punkt dla Siedlec, 6:5. Błąd w zagrywce Kowalczyka i mamy kolejny 7 punkt. Nasz kapitan doskonale broni i zdobywa następne oczko punktowe. Kolejny as serwisowy w wykonaniu P. Zarębskiego i prowadzimy wynikiem 9:5. Podwójny blok Kordysz – Hunek jest nie do przebicia i przynosi ponownie punkt dla Olimpii, mamy pięciopunktowe prowadzenie 10:5. Kowalczyk skutecznie w ataku i punkt 6 dla Siedlec. Kordysz odpłaca się tym samym i mamy wynik 11:6. Kordysz ponownie nie do zatrzymania, po skutecznym ataku zdobywa 12 punkt dla Olimpii. A Kowalczyk popełnia błąd i wysyła piłkę daleko w aut – mamy 13 punkt. Błąd w polu zagrywki naszego kapitana przynosi 7 oczko dla Siedlec. Jedna z dłuższych akcji i fantastycznych obron w polu przynosi kolejny punkt gościom. Zaraz potem myli się w zagrywce zawodnik KPS Siedlce i wynik 15:8 dla Olimpii. Skuteczny atak zespołu z Siedlec przynosi im 9 oczko punktowe. Myli się M. Linda i następny punkt dla przeciwnika 15:10. Błąd w zagrywce i 16 punkt dla Olimpii. Akcja nieudana po stronie gospodarzy przynosi kolejną stratę Olimpii. Ale myli się zawodnik Siedlec i mamy wynik 17:11. Błąd dotknięcia siatki po stronie Olimpii i 12 punkt dla Siedlec. M. Kordysz przebija się przez potrójny blok przeciwnika i przynosi Olimpii 18 punkt. Dobosz skutecznie atakuje i zdobywa punkt dla swojej drużyny – 18:13. Zaraz potem po udanym ataku Iglewskiego następny punkt 14 na koncie Siedlec. M. Kordysz zdobywa 19 punkt dla Olimpii i mamy 19:14. Iglewski ponownie skutecznie atakuje, oczko 15 dla Siedlec. Kończy atakiem nasz środkowy B. Konieczny i mamy 20 punkt. Pojedynczy blok M. Kordysza zatrzymuje atak przeciwnika, a zaraz potem błąd w ataku gości daje nam dwa punkty z rzędu 22:15. Myli się Iglewski i następny punkt na koncie Olimpii. M. Kordysz na pojedynczym bloku zdobywa 24 punkt. Po błędzie Iglewskiego kończymy III seta wynikiem 25:15.

Tym samym wygrywamy cały mecz 3:0.

MVP zostaje zawodnik Olimpii Sulęcin Patryk Zarębski

 

Dodaj komentarz